OTROKOVICE MÁLEM ZTRATILY VYSOKÝ NÁSKOK NAD LIBERCEM

13. 11. 2017

Ani skóre 5:0 po první třetině nemusí znamenat klidný závěr duelu. Panthers Otrokovice se utkali v televizním zápase s Libercem, který gólové manko postupně snižoval. Výsledek přesto už neobrátil a zůstal na předposlední pozici Tipsport Superligy.

4 : 7
0:54:10:1 -:-
Branky: 21. Radek Valeš, 21. Jakub Kopecký, 29. Jan Baudisch, 40. Tomáš Marek - 3. Martin Szweda, 5. Lukáš Pešat, 10. František Vykopal, 11. Lukáš Pešat, 16. Tomáš Sovják, 26. Petr Kittel, 59. Marek Zapletal

Otrokovičtí florbalisté se před startem souboje nacházeli na příčkách zaručující play-off. Vítězstvím by tak setrvání mezi elitní osmičkou soutěže ještě bodově pojistili. A výrazná motivace týmu byla vidět na jeho aktivním útoku zkraje utkání, kdy se krátce po sobě trefili Martin Szweda a Matěj Kostka. Domácí formace měla i nadále v defenzivní činnosti velké problémy a soupeř přesnými kombinacemi zvýšil až na 5:0.

Protože za úvodních dvacet minut vystřelil Liberec na brankáře pouze čtyřikrát, musel do druhé části jít s mnohem útočnější taktikou. Tento způsob hry se projevil na bleskovém snížení po brankách Radka Valeše s Jakubem Kopeckým. Obě mužstva si oproti první třetině vyměnily své zápasové role a Severočeši se díky rychlým akcím dostali na rozdíl pouhých dvou gólů. „Pod dojmem vysokého vedení jsme polevili a dostali domácí svými chybami zpět do střetnutí,“ zhodnotil trenér Otrokovic Karel Ševčík.

Domácí hráči vyvinuli výrazný nápor také během poslední fáze duelu. Jedna ze střel Petra Saláta ale letěla jen do tyče a branka Lukáše Kořínka nebyla sudími uznána. Panthers tak rozhodli o svých třech bodech ránou do prázdné sítě protivníka. „Bohužel jsme začali hrát naplno až po prvním dějství. Je vidět, že když se snažíme na sto procent, můžeme se měřit s kýmkoliv,“ řekl liberecký kouč Filip Hanžl.

Liberec pošesté v sezóně nezískal ani bod. I kvůli tomu zůstal na třináctém místě Tipsport Superligy. Daleko lepší postavení mají Otrokovice, které se bodově vyrovnaly pražské Spartě na páté příčce.