OTROKOVICE OVLÁDLY NÁJEZDY, ČTYŘI TÝMY VYROVNALY SÉRII

8. 3. 2020

Napínavé bitvy až do posledních vteřin a plno emocí. Čtvrtfinále play-off mužské Superligy nabízí skvělý florbal ze stran všech účastníků. V boji o záchranu se daří nejlépe Black Angels, kteří dokázali porazit Pardubice podruhé a pojedou do Pardubic s vedením 2-0.

Vítkovice utrpěly porážku od Otrokovic, když nezvládly vstup do zápasu. Panteři se skvěle připravili a dostali se do vedení 4:1, které drželi až do třetí třetiny. V ní se rytíři vzchopili a stihli vyrovnat, jenže v disciplíně samostatných nájezdů byli lepší hosté. Do Otrokovic se tak série přesouvá za stavu 1-1 a bude zajímavé sledovat, jakým směrem se budou ubírat další střetnutí. Mezi Bohemians a Spartou to bylo opět o jeden gól, nicméně šťastnější byli v neděli večer sparťané, jimž dvěma brankami přispěl Lukáš Ujhelyi.

Dramatická bitva mezi Chodovem a Tatranem vyústila ve vítězství hráčů z Jižního Města. Ti si vzali slovo v poslední třetině, v níž padly čtyři góly. Všechny směřovaly za brankovou čáru střešovického mužstva. Tatranu nepomohly ani čtyři kanadské body Martina Šindeláře, který se aktuálně řadí mezi nejproduktivnější hráče play-off. Mladá Boleslav zkopírovala sobotní výsledek do nedělního dne a před kamerami České televize vyhrála jednoznačně 13:3. Brankostroj se rozjel až od druhé periody, do té doby mladoboleslavští florbalisté prohrávali 2:3.

Mezi Black Angels a Pardubicemi padlo celkem osmnáct branek, přičemž polovina z nich byla diváky spatřena až v poslední dvacetiminutovce. Nováček Superligy si počíná prozatím skvěle a Východočeši budou mít ještě hodně práce, aby zvrátili nepříznivý stav série. První bod si připsali také muži z České Lípy, jimž zafungovala obranná činnost lépe než soupeřům. Výsledkem 6:5 se přesouvají další zápasy na jih Moravy.