{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

OTROKOVICE PŘESKAKUJÍ OSTRAVU, TELEVIZNÍ UTKÁNÍ ZVLÁDLY

Obrázek ke článku
7. 1. 2019

V prvním televizním duelu, který hostila nová městská hala v Otrokovicích, domácí tým porazil svého soka v boji o nejlepší osmičku. Ostrava doplatila na soupeřovu aktivitu, skórovat se jí povedlo až v druhé části zápasu a nepomohl ani závěrečný tlak spolu s dvěma brankami Jiřího Bauera. Otrokovice tak prolomily prokletí domácích televizních utkání a Ostrava si připsala šestou porážku v řadě.

5 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:02:11:2 -:-
Branky: 4. František Vykopal, 17. Petr Kittel, 25. Matěj Kostka, 38. Matěj Kostka, 55. Marek Zapletal - 26. Michal Sládek, 57. Jiří Bauer, 59. Jiří Bauer

Otrokovice vstoupily do nového florbalového roku dobře. V prvním lednovém televizním duelu využily výhody domácího prostředí a připsaly si důležité body v přímém souboji na hraně nejlepší osmičky. Šestá prohra v řadě, takový je závěr prvního televizního duelu roku 2019 pro ostravské FBC.

Otrokovice se před sezónou přestěhovaly ze Štěrkoviště do nové městské sportovní haly a ta se v lednu konečně předvedla i televizním kamerám. V dobré světle se také ukázal domácí celek, který od začátku zápasu neponechal nic náhodě. V první třetině svého soupeře výrazně přestřílel a vzešly s toho dva góly v ostravské brance.

Třetí trefu Otrokovičtí přidali ze standardky ve druhé třetině. Teprve po této brance se  ostravský tým dokázal také prosadit, ale kvůli problémům v zakončení se na víc než dvě branky na soupeře nedotáhl. Otrokovice navíc před koncem prostřední dvacetiminutovky přidaly čtvrtou branku, podruhé v zápase se trefil nejlepší hráč utkání Matěj Kostka.

Ve třetí čáti se dosud hladký průběh utkání zadrhl. Po úspěšném, čistém a velmi důležitém obranném zákroku se kvůli zbytečnému použití kolene na trestnou lavici posadil Lukáš Pešat. Ostrava ale první početní výhodu nevyužila a doplatila na to, když byl na její straně vyloučen Jiří Bauer. Otrokovice svou přesilovku proměnily, a proto mohly být v klidu, když o pár minut později potrestal právě Bauer druhé Pešatovo vyloučení. Reprezentační obránce se sice během krátkého okamžiku trefil ještě jednou, do konce utkání ale zbývaly méně než dvě minuty a na vítězství chyběly více než dvě branky.

I přes výrazný tlak v závěru tak Otrokovice svou první domácí výhru před televizními kamerami uhájily a v tabulce přeskočily své soupeře na průběžnou osmou příčku, která by jim zajistila účast v play-off. Jenže do konce základní části ještě zbývá osm kol …

Tabulka soutěže
Obrázek