OTROKOVICE PRODLOUŽILY VÝSLEDKOVOU MIZÉRII BULLDOGS

7. 1. 2018

Negativní brněnská bilance se protáhla na pět utkání. Bulldogs tentokrát výsledkově nestačili na mužstvo Otrokovic, které se nadále pohybuje mezi nejlepšími účastníky Tipsport Superligy.

itelligence Bulldogs Brno - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:5
11. Luděk Ondráček, 55. Jiří Bauer - 21. Pavel Jurčík, 29. František Vykopal, 31. Lukáš Petřík, 36. Marek Zapletal, 38. František Vykopal; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 354; zásahy brankářů: Jan Mazánek 6, Kryštof Bartek 6 - Radovan Michajlovič 16; po třetinách: 1:0, 0:5, 1:0;

Otrokovice hrály o udržení páté příčky tabulky, zatímco Brňané pomýšleli na posun vzhůru z předposledního místa. A v úvodní dvacetiminutovce vypadaly jejich naděje poměrně slibně, protože šli díky rychlé akci do vedení 1:0. Trefu zaznamenal Luděk Ondráček. „První dějství jsme odehráli dobře a drželi jsme balónek. Druhá třetína ale byla z naší strany úplně katastrofální,“ komentoval střelec Bulldogs.

Během prostřední fáze utkání se skóre výrazně přehouplo ve prospěch hostů. Panthers stačila necelá minuta k vyrovnání a po něm následovaly další čtyři branky. „Před zápasem jsme si řekli, jak chceme hrát. To jsme dodržovali a naše taktika se nakonec vyplatila,“ prohlásil dvoubodový florbalista Otrokovic Pavel Jurčík. Náskok 5:1 tak přinášel hostům ideální pozici před závěrečnou částí duelu.

„Začala se nám vytrácet jistota ze hry a předváděli jsme něco jiného, než jsme chtěli. Z toho vyplynuly chyby, které soupeř potrestal,“ litoval Ondráček. Žádná velká změna nenastala ani ve třetí třetině, Bulldogs pouze kosmeticky upravili výsledek na 2:5. Poté Panthers již nemuseli vzdorovat žádnému stálejšímu tlaku Brňanů.

Pro hosty znamená zisk tří bodů umístění na páté pozici, což je z pohledu Otrokovic vynikající vývoj sezóny. „Nerad dopředu spekuluji, jak vše vlastně dopadne. Letos jsme zatím na dobré cestě a musíme pokračovat v našich výkonech,“ upozornil Jurčík. Brno prohrálo popáté v řadě a postup do play-off se mu vzdálil na jedenáct bodů.