{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: PARÁDA HNED NA ÚVOD. RESTART OZDOBÍ OSTRAVSKÉ DERBY

Obrázek ke článku
16. 11. 2020

Už v pondělí 16. listopadu dojde k dlouho očekávanému restartu nejvyšší mužské soutěže - Livesport Superligy. Televizní zápas, který se v předsváteční den odehraje, navíc bude opravdovým tahákem. Své síly mezi sebou změří městští rivalové v ostravském derby. Na palubovce domácího celku, který se momentálně nachází na třetím místě tabulky, se představí její dosavadní lídr. Duel mezi FBC ČPP Ostrava a hostujícím 1. SC TEMPISH Vítkovice startuje v 17 hodin. ​

Hostující celek před stopkou Livesport Superligy procházel základní částí bez porážky. Sedm utkání a dvacet jedna bodů - to je bilance, kterou Vítkovičtí stihli nasbírat, než se soutěž nuceně zastavila.

Ve druhém kole si například vyšlápli na Chodov, kterému během dvaceti hracích minut nadělili sedm gólů a ovládli tak zápas poměrem 9:3. O dvě kola později navíc porazili těžkého soupeře z Mladé Boleslavi. V duelu se za ostravské rytíře tehdy nejvíc blýskl mladý Rostislav Gattnar, který soupeři do branky nadělil hned tři góly. Dalo by se říci, že právě jeho hattrick se navíc stal tím rozhodujícím, díky kterému odjížděly Vítkovice z Boleslavi s výhrou 8:5.

Talentovaný mladý útočník svými výkony překvapuje skoro v každém kole. Díky svým přesným ranám navíc vévodí celé superligové tabulce v počtu vstřelených branek. Za sedm zápasů už posbíral 17 bodů (13+4), je tak v současné době jedním z nejnebezpečnějších vítkovických hráčů.

Jak vidí pondělní derby hostující celek, prozradil jeho kapitán. „Konečně zápas! Moc se těšíme a jsme jako obvykle hodně hladoví po další výhře. Během té vynucené soutěžní pauzy jsme trenovali opravdu tvrdě, možná i víc než v létě. Očekáváme tradiční derby v ČPP ringu,“ uvádí Tomáš Sladký. „Zápas bude bohužel bez fanoušků, ti budou citelně chybět oběma stranám. Každopádně jsme rádi, že se Livesport Superliga opět rozběhne a zveme všechny alespoň k televizním obrazovkám,“ vzkazuje.

Domácí klub FBC Ostrava si po sedmi odehraných kolech drží bilanci pěti výher, z nichž jedna byla po prodloužení. S bodovým ziskem 14 bodů se tak drží na třetím místě tabulky.

Asi tím nejpřekvapivějším výsledkem byl zápas těsně před přerušením sezony. Na domácí palubovce totiž ostravští florbalisté porazili pražskou Spartu poměrem 4:3 a prolomili nešťastnou sérii, kterou proti pražskému soupeři měli. Na střely vyrovnané střetnutí hráči FBC rozehráli dobře, když v polovině utkání vedli 3:1. Necelých šest minut před koncem sice sparťané vyrovnali na 3:3, o pouhé tři minuty později si však domácí vzali své vedení zpátky. I přes dvouminutovou hru soupeře bez brankáře pak konec utkání úspěšně ubránili a připsali si cenné tři body.

Po delší odmlce se klub na svou domácí palubovku vrací a v televizní bitvě vyzve rovnou lídra tabulky. „Jsme rádi, že zase můžeme začít hrát, a doufám, že se nám podaří navázat na výkony, které jsme předvedli v prvních sedmi kolech,“ uvádí Michal Sládek, nejproduktivnější hráč celku FBC Ostrava. „Osobně se hrozně těším, hlavně na svou dlouholetou pravou ruku, Matyáše Šindlera, kterému tentokrát místo zametání míčků do prázdné branky budu muset na hřišti škodit,“ popichuje se smíchem bývalého parťáka, který přesídlil do protivníkova tábora.

TV utkání 13. kola Livesport Superligy

Pondělí 16. 11.

17:00 FBC ČPP Ostrava vs. 1.SC TEMPISH Vítkovice (ČPP Aréna Ostrava) - živě ČT sport

Tabulka soutěže

Obrázek