{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

PARDUBICE ČEKAJÍ DVA ZÁPASY V HOKEJOVÉ ARÉNĚ S CÍLEM ZLOMIT REKORD

Obrázek ke článku
13. 9. 2018

Další vrchol Florbal Festivalu Pardubice je tu, tentokrát se florbal přesune do ČSOB Pojišťovna ARENY, kde sehraje Sokol Pardubice dva zápasy s cílem překonat rekord v návštěvnosti na utkání Tipsport Superligy. V sobotu je na programu eventové utkání s Českou Lípou, v pondělí School match proti Znojmu.

První velkou florbalovou akci mají už Pardubice za sebou, na přelomu srpna a září se konal v hale Dašická Mezinárodní turnaj reprezentací. „Na Dašické se hrál skvělý světový florbal a díky pardubickým fanouškům byl turnaj zážitkem i pro všechny zúčastněné týmy. Jsme moc rádi, že se podařilo takto významnou akci, což poslední domácí měření sil české reprezentace před prosincovým mistrovstvím světa určitě je, zařadit do programu Florbal Festivalu Pardubice,“ řekl manažer klubu Petr Musil.

Na další velkou akci v rámci Florbal Festivalu Pardubice nemusí florbaloví fanoušci dlouho čekat. V sobotu 15. září od 14:00 je na programu eventové utkání v ČSOB Pojišťovna ARENĚ, ve kterém se střetne domácí Sokol s Českou Lípou. Pardubický klub si připravil pro fanoušky i jinou zábavu, než je samotný duel Tipsport Superligy. Ještě před začátkem utkání přijde překvapení pro všechny, a to včetně hráčů. O pauze mezi první a druhou třetinou se uskuteční krátký zápas osobností a o druhé přestávce přijde na řadu ocenění dlouholetého kapitána Sokola Karla Brychty, jenž po nejúspěšnější sezoně v historii klubu ukončil kariéru.

„Utkání proběhne v pardubické multifunkční aréně, která slouží zejména pro hokej, a bude mít samozřejmě speciální aranžmá. Bude to velká zábava se zajímavým doprovodným programem. Budeme moc rádi, pokud si v sobotu do hokejové arény najde cestu velký počet fanoušků, vždyť divácký rekord nám v loňském roce utekl o pár stovek. Moc bychom si přáli, aby v sobotu 15. září Pardubice žily florbalem,“ přeje si společně s celým klubem jeho manažer.

Hned v pondělí se florbal do hokejového svatostánku vrátí. Radost z toho mohou mít zejména školáci z celých Pardubic, pro které je toto utkání určeno. Přijít na zápas ovšem může každý, kdo má v pondělí 17.9. v 10 hodin dopoledne čas. „Letos poprvé jsme připravili pro žáky základních a středních škol z Pardubic a okolí School match. Jedná se o zápas proti TJ Znojmo LAUFEN CZ a celý doprovodný program utkání bude primárně přizbůsobem mladým fanouškům. I na tento zápas mohou samozřejmě všichni fanoušci, ale ve výrazné převaze určitě budou školáci. Věřím, že se nám společně s nimi povede i na tomto utkání vytvořit nezapomenutelnou kulisu,“ doufá Musil. Oba tyto speciální zápasy jsou přímým útokem na divácký rekord Tipsport Superligy, který v loňském ročníku Sokolům utekl jen o kousek.

Na utkání v hokejové aréně se už těší florbalisté Sokola, což potvrzuje zkušený útočník Ivo Teichman. „V aréně budeme všichni ještě více motivovaní, doufáme, že fanoušci již v sobotu vytvoří parádní kulisu. Pondělní dopolední duel bude ještě více zajímavý, přijde hodně školáků, kteří vytvoří bouřlivou atmosféru, v kabině se na to těšíme.“

Vrcholem celého florbalového ročníku bude bezesporu Mistrovství světa ve florbale mužů v Praze. Poslední akce Florbal Festivalu Pardubice je spojena právě s ním, vedení Českého florbalu totiž učinilo odvážné rozhodnutí a florbal jako první sport vybuduje v téměř každém krajském městě fanzónu. „O šampionát v Praze je velký zájem, myslím, že je skvělé mít možnost prožívat jedinečnou atmosféru společně přímo v Pardubicích v areálu Sokola. Celý program se dolaďuje, ale už si všichni můžete poznamenat, že ve dnech 6. – 9. prosince bude v Pardubicích opět sportem číslo 1 florbal,“ zve všechny florbalové fanoušky Petr Musil.

Tabulka soutěže

​​​​​

Obrázek