​​​​​​​

PARDUBICE OBRÁTILY V PRODLOUŽENÍ, VYSOKÉ VÝHRY MAJÍ SPARTA S BOLESLAVÍ

14. 12. 2018

Nejvyšší soutěž mužů se vrátila do zápasového tempa. V pátek se odehrálo 15. kolo Tipsport Superligy, kdy se vesměs dařilo favoritům. Podoba čela tabulky se tak nijak nezměnila. Nejnapínavějším utkáním byl duel Pardubice–Bohemians. Sokol totiž srovnal čtyři sekundy před koncem a muselo rozhodnout prodloužení.

Vítkovice zvítězily nad Otrokovicemi, i když neměly jednoduchou situaci. V první třetině musely odpovídat na trefu Matěje Kostky a až ve druhé části si vytvořily vedení o gól. Výsledek pak potvrdily v poslední dvacetiminutovce a nakonec uspěly 5:3. „Dlouhá pauza, někteří hráči z tempa. Z naší strany neměl zápas nic. Chyběli nám hráči, ale na výhru to stačilo,“ zhodnotil trenér Vítkovic Pavel Brus. Ostravané tak do dalšího kola udrželi třetí místo superligy.

Přesvědčivěji si podle skóre počínala Sparta proti FBC Ostrava. Vysoké vítězství 9:2 se tvořilo hlavně v poslední třetině, během které nastříleli Pražané pět branek. Sparťané si těmito body pojistili pozici lídra. Dobrý výkon po reprezentační pauze ukázala i druhá Mladá Boleslav, jež dominovala nad Znojmem 11:1. Jiří Curney přidal k jednomu gólu pět asistencí a Jakub Bína zaznamenal hattrick.

Jedenáctkrát se střelecky prosadil také Tatran Střešovice. Ten naplno bodoval v utkání s Českou Lípou. Výsledek se však rodil složitě, protože Severočeši utekli už do vedení 3:1. Domácí hráči museli odpovědět pěti trefami v řadě a upevnili zápas ve svůj prospěch. Definitivně Střešovice pečetily výhru ve třetím dějství, kterou ovládly 4:0. V nepřímém souboji o páté místo se ale dařilo i Liberci, jenž porazil o pět branek Brno a nechává Tatran o bod za sebou.

Neuvěřitelný duel zvládly Pardubice, na jejichž hřiště přicestovali Bohemians. V polovině hrací doby měl pražský tým náskok 5:2, ovšem ani to mu nakonec nestačilo. Závěr třetí části přinesl heroické vyrovnání Jana Kourka v čase 59:56. Tím pádem se šlo do prodloužení, v němž využil chybu soupeře Jan Bílý gólem do prázdné sítě.

„Infarktový zápas plný osobních soubojů. Vyhráli jsme díky vůli, nasazení a tomu, že jsme věřili do poslední vteřiny,“ komentoval kouč Pardubic Ladislav Štancl. Tabulka je proto aktuálně natolik vyrovnaná, že osmou a dvanáctou příčku dělí jen tři body.