​​​​

PARDUBICE UDRŽELY SUPERLIGU! ZNOJMO VYROVNALO SÉRII PROTI SKV

17. 3. 2019

Florbalisté Sokolu ukončili sérii proti buldokům v nejkratším možném čase a po čtyřech výhrách v řadě se mohou radovat. Tipsport Superligu uvidí diváci na východě Čech také příští sezonu. Mezi Znojmem a Vinohrady to bude ještě pořádné drama, Jihomoravané doma totiž nezaváhali.

Fanoušci ve sportovní hale Dašická si museli na úvodní branku střetnutí počkat až do pětadvacáté minuty, kdy se nejprve prosadili Brňané, o pár vteřin později ale platil opět remízový stav. Obě strany se přetahovaly o vedení ještě jednou, avšak za stavu 2:2 se pokračovalo v prodloužení a následně v samostatných nájezdech. V této disciplíně byli domácí stoprocentní a tímto skalpem se mohou od září těšit na další superligové duely. „Jsem rád, že jsme to zvládli, protože série nebyla vůbec jednoduchá. Zaslouženě jsme si došli pro Superligu,“ prohlásil těsně po utkání Ladislav Štancl.

Čtvrté měření sil mezi Znojmem a Vinohrady se rozjíždělo pozvolna. V hale bylo přítomno 365 diváků, kteří museli překousnout několikaminutové vedení Pražanů, o které se postaral Ondřej Stuchlík. Domácí florbalisté ale své fanoušky potěšili, když se šesti ranami za sebou dostali do pětibrankového vedení. Poslední čtyři góly utkání přitom padly v poslední minutě základní hrací doby. Snížení Sokolu a dva zásahy Znojma se vlezly dokonce do posledních osmi vteřin!