{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PETR NOVOTNÝ: PŘIPUSTIL JSEM SI, ŽE MOJE TĚLO UŽ DÁL NECHCE

Obrázek ke článku
1. 5. 2019

Symbol mladoboleslavské cesty na výsluní a dlouholetý kapitán týmu Petr Novotný po uplynulé sezóně ukončil aktivní hráčskou kariéru. Ve florbale však velmi pravděpodobně ještě neřekl své poslední slovo.

V posledních letech vás výrazně limitovala zranění. Kdy jste došel k rozhodnutí, že už to dál nepůjde?

Bylo to přibližně měsíc před koncem uplynulé sezóny, tam jsem se zlomil a připustil jsem si, že moje tělo už dál nechce.

Zkusil jste to ještě jednu sezónu po zisku historického titulu. Proč ten přídavek?

Prostě jsem stále věřil, že se dám zdravotně dohromady. Tento pocit jsem měl po každé sezóně. Sport mě baví a jak se říká, dokud to jde, tak hraj. V hospodě můžeš sedět v důchodu (smích).

Mnoho hráčů končí v podstatně mladším věku. Jak lze kloubit sport na nejvyšší úrovni se zaměstnáním a dalšími povinnostmi?

Myslím, že to jde kloubit dobře. Je to vlastně jen o tom, co člověk chce. Když si budete hledat důvody, proč to nejde, jistě je najdete. Někdy mám pocit, že někteří sportovci dělají sport jen, aby to mohli ukázat Facebooku nebo na Instagramu, ale tu pravou lásku k němu vůbec nenašli. To samozřejmě nemůže dlouho vydržet. Ale mám pro to pochopení, taky jsem ji hledal dlouho (smích).

Jste symbolem cesty svého klubu z nižších soutěží až na samotný vrchol. To už se v Boleslavi nikomu nepodaří. Jaké pocity ve vás tento fakt vyvolává?

Nikdy jsem takhle nepřemýšlel. No hlavně se bojím, abych se nechtěl v září vracet na hřiště a nechtěl si dát tu cestu z těch nižších soutěží ještě jednou (smích).

Co dál?

Co se mě týče, tak já budu v klubu jistě pokračovat. Už několik let neplním jen hráčskou úlohu. Moje další pozice je momentálně v řešení. Brzy budete znát odpověď.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek