PIKANTNÍ OSTRAVSKÉ DERBY NA DUBINĚ NEBO OBRAZOVKÁCH ČT SPORT!

11. 9. 2017

Zbývá pár hodin do druhého televizního přenosu letošní sezony. Vítkovice s Ostravou se chystají na atraktivní derby, které každoročně láká do ochozů davy fanoušků. Po obměnách obou týmu bude zajímavé sledovat, jak tento souboj ostravských velkoklubů dopadne!

Svěřenci Pavla Bruse zamířili k prvnímu kolu do hlavního města České republiky. Na Děkance si vytvořili nadějné vedení, o nějž v průběhu třetí třetiny přišli a následně ztratili první bod. V disciplíně samostatných nájezdů zvítězili Vítkovičtí, kteří se ze startu letošního ročníku pohybují ve středu tabulky.

Jejich soupeři na tom nejsou lépe, protože proti nováčkovi z České Lípy utrpěli porážku 4:6. I když hráči FBC na začátku třetí periody mohli přemýšlet o bodovém zisku, tato myšlenka se jim rozplynula mezi 47. a 54. minutou, kdy dvakrát vytahovali míček zpoza brankové čáry.

Z loňské sezony vyplývá vyrovnaná bilance. Na konci září 2016 byly úspěšnější Vítkovice, ale Ostravané o dva měsíce později nenechali dobýt svou tvrz. V napínavé koncovce rozhodli o své výhře před domácím publikem Ostravané. Pondělní duel se odehraje od 18:40 v hale Dubina, fanoušci z daleka budou moci usednout před televizní obrazovky ČT SPORT.