{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

HATTRICK MÁ NOVÉHO KOUČE, TÝM PŘEBRAL NIZNER

Obrázek ke článku
20. 10. 2021

AKTUALIZOVÁNO. Florbalisté Hattricku jsou bez trenéra. Po téměř pěti letech skončil na lavičce Marek Fiala. Klub tak reaguje na nepříznivé výsledky z úvodu sezony. Fialovým nástupcem se stal dosavadní kouč brněnské juniorky Jan Nizner.

Jediný bod dokázali hráči Hattricku vydolovat v aktuálním ročníku Livesport Superligy – na domácí palubovce uhráli remízu s Českou Lípou. Jako jediní stále čekají na první vítězství, a proto se vedení klubu rozhodlo ještě před startem 9. kola zamíchat kartami ve složení trenérského štábu.

„Sáhli jsme k trenérské změně z důvodu neúspěšného vstupu do sezóny. Herní ani výsledkové výkony neodpovídaly našim představám,“ shrnul situaci v oficiální zprávě prezident klubu Dan Koubek.

Skončila tak dlouhá éra Fialova působení u týmu, který dokázal vytáhnout do superligy. V klubu ale nadále zůstává jako šéftrenér a trenér mládeže. Právě odtud se k prvnímu týmu přesouvá Nizner, jenž nedávno pomohl vytáhnout juniorský tým do elitní soutěže.

„Je evidentní, že je nutné něco udělat a vedení klubu se o to tímto krokem snaží. Zavolal mi Dan Koubek a požádal mě o pomoc s tím, že celou věc je nutné udělat rychle. Na rozmyšlení jsem měl řádově hodiny. Velmi si vážím důvěry, kterou ke mně Hattrick má. Považuji za správné pokusit se udělat maximum možného pro zlepšení stávající situace,“ cituje Niznera web Hattricku.

Sám ví, co bude jeho úkolem. „Pravděpodobně z hráčů neudělám během tří týdnů lepší florbalisty, než kterými jsou teď. Přínosem tak má být změna jako taková – vytržení ze stávajícího stereotypu může být pro hráče impulsem pro návrat sebevědomí,“ doplňuje kouč, který už v nejvyšší soutěži působil – v sezoně 2012/13 byl součástí trenérského týmu Bulldogs Brno.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek