{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POTŘETÍ V SUPERFINÁLE: POMSTÍ SE BOLESLAV VÍTKOVICÍM?

Obrázek ke článku
11. 6. 2021

Potřetí za sebou si zahrají o titul úplně stejné týmy. Florbalové superfinále opět čeká Mladou Boleslav s Vítkovicemi, které potvrzují formu ze základní části Livesport Superligy. Minule získal zlato ostravský tým, komu se však bude dařit tentokrát?

Vítkovičtí hráči mají historicky nejvíce účastí v superfinále. Letos nastoupí k ultimátnímu souboji již posedmé a budou usilovat o čtvrtý titul z této éry. Boleslav ovšem není o tolik pozadu, protože vyhlíží své páté superfinále. Navíc je to už počtvrté v řadě, co do něj Středočeši postoupili. Nicméně na prvenství zatím dosáhli pouze jednou.

Mladá Boleslav tak znovu dostává možnost vylepšit svoji superfinálovou bilanci. Ročník přitom pro ni nezačal ideálně, když se dostala do karantény a začala prvním zápasem po dlouhé pauze právě proti Vítkovicím. Ostravané byli úspěšnější a na hřišti soupeře si připsali vítězství 8:5.

Nepříjemný start ale svěřenci Petra Novotného přečkali a najeli na sérii výher. Tu podpořili také na konci ledna odvetou ve Vítkovicích, kde vyhráli 6:4 a vrátili jim předchozí porážku. Zároveň šlo o klíčovou bitvu na čele tabulky, neboť v konečném součtu měla Boleslav před druhými Vítkovicemi náskok šesti bodů.

Obě mužstva prošla play-off bez jediného zaváhání. Zatímco středočeští florbalisté vyřadili ve čtyřech utkáních Black Angels a Chodov, ostravský celek ukončil sezonu Ostravě a Spartě.

Útočným statistikám vyřazovací fáze dominuje Boleslav – zejména díky Jiřímu Curneymu (12+11), Milanu Tomašíkovi (9+13) či Janu Natovovi (10+7). Vítkovickou obranu ale drží gólman Lukáš Souček, jenž má mírně lepší průměr obdržených branek (4,04) než jeho středočeský protějšek Lukáš Bauer (4,21).

„Zaměřovali jsme se převážně na naši hru. Ty týmy se moc dobře znají, takže se nemají moc čím překvapit. Vymýšlet nějaké velké věci nemá moc smysl,“ vystihl v aktuálním rozhovoru Curney. Proto se jeho celek bude snažit předvádět svoji hru nejlépe, jak to jen půjde.

Že jsou hráči dobře nachystáni, věří i vítkovický Rostislav Gattnar. „Musíme být precizní do obrany a proměňovat každou šanci, kterou nám soupeř poskytne. To mohou být klíče k našemu úspěchu,“ podotkl v uplynulých dnech dvacetiletý talent.

Superfinále bude reprízou posledních dvou bitev o titul. Když na sebe tito protivníci narazili poprvé v roce 2018, bylo to drama až do prodloužení. Vítkovice v posledních dvou minutách díky Martinu Tokošovi smazaly ztrátu dvou branek a vynutily si bonusový čas. Nicméně v něm rozhodl gólem na 6:5 pro Boleslav Milan Tomašík.

O rok později se superfinále opakovalo ve stejném složení. Tokoš přitom už byl na straně Středočechů, kterým však tentokrát prvenství uteklo. Vítkovice se zdárně pomstily a urvaly vítězství 4:3. Teď tak stojí oba týmy před velkou výzvou – Vítkovice buď přidají druhý titul za sebou, nebo Boleslav opět vrátí úder a naváže na triumf ze sezony 2017/18.

Historie vzájemných superfinále
DatumUtkáníSkóreMístoDiváků
21. 4. 2018Boleslav–Vítkovice6:5pOSTRAVAR ARÉNA8 191
14. 4. 2019Boleslav–Vítkovice3:4OSTRAVAR ARÉNA8 546


Utkání bude na vítkovické straně speciální pro Tomáše Sladkého. Kapitán ostravského klubu zakončí tímto superfinále svoji hráčskou kariéru, která trvala více než dvacet let. O to bude motivace větší, aby se loučil jako držitel mistrovského titulu. „Na jednu stranu se těším, ale zároveň vím, že mi bude po florbalu smutno. Jsem rád, že mám rodinu, která mi pomůže tento těžký přechod zvládnout,“ konstatoval ve velkém interview Sladký.

Také pro kapitána na straně Boleslavi půjde o významný duel. Jan Natov totiž nastoupí již ke svému sedmému superfinále kariéry. Tím se mu naskytne šance přidat do své sbírky čtvrtý titul z tohoto střetnutí. Dvakrát slavil ještě v dresu Tatranu Střešovice (2012, 2015) a jednou s Boleslaví (2018).

Rozhodující zápas sezony startuje v sobotu 12. června od 18 hodin. Hostit ho bude pražská UNYP ARENA, kde se superfinále uskuteční vůbec poprvé v historii. Přímý přenos odvysílá televizní stanice ČT Sport.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek