{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: BLACK ANGELS BOJUJÍ S VIREM, TATRAN OTEVÍRÁ HALU

Obrázek ke článku
11. 9. 2020

V předčasně ukončeném ročníku spolu sehráli dva netradiční zápasy. Nejdříve se v prvním kole Bohemians a Black Angels utkali pod širým nebem v tenisovém areálu na Štvanici, v listopadu pak došlo k přestřelce v rámci historicky prvního televizního duelu týmu z Čakovic. Obě klání ale ovládli hráči Bohemians. Black Angels budou mít šanci na reparát v pondělí 14. září, opět před kamerami České televize. V rámci úvodního kola nové sezony florbalové Livesport Superligy dojde i na střetnutí Střešovic s Vinohrady nebo Hattricku Brno a Vítkovic. Souboj mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví se odkládá.

Black Angels začínají - stejně jako v jejich premiérové sezoně mezi českou elitou - proti městskému rivalovi z Bohemians. Klokani před rokem zvítězili v poměru 8:4, když se čtyřmi body zaskvěl útočník Matyáš Krebner. „Otvírák sezony pod širým nebem je za námi a bereme tři body, což je to podstatné. Zápasu jsme, až na určité sekvence dominovali a tempo jsme měli pod kontrolou,“ řekl loni po utkání trenér Bohemians Martin Forman.

Druhé střetnutí, tentokrát před kamerami České televize, už bylo značně vyrovnanější, ale vítěz zůstal stejný. Black Angels k zisku bodů nepomohl ani hattrick a tři asistence Jakuba Bočka. Stejný počet branek zaznamenali v zápase i Matyáš Krebner z Bohemians a Bočkův spoluhráč Jakub Renčín. Po přestřelce nakonec florbalisté Bohemians zvítězili 11:9.

Oba týmy se utkaly i ve vrcholové části letošního Poháru Českého florbalu. Potřetí v řadě se radovali hráči Bohemians, tentokrát svítilo na tabuli konečné skóre 10:3 ve prospěch klokanů. „Tenhle zápas ale bude určitě náročnější, protože v tom pohárovém chyběli soupeři někteří hráči. Očekávám hodně útočné utkání se spoustou branek,“ předpovídá průběh pondělního televizního střetnutí obránce Bomenians Pavel Čihák. 

S ním souhlasí i dvacetiletý reprezentant z Black Angels Jakub Boček, i když prozradil, že jeho tým nebude na utkání zřejmě kompletní: „Očekávám gólovou přestřelku. Bojím se ale trochu naší sestavy, protože po pohárovém zápasu proti Kladnu opět bojujeme s koronavirem. Až na tuto komplikaci ale probíhala příprava jako na každý jiný zápas.“ Konání utkání, které se má v pondělí 14. září odehrát od 17 hodin v UNYP Areně, však v tuto chvíli není v ohrožení.

Tatran v Řepích hostí na úvod Vinohrady

Další pražské derby se uskuteční v nové hale v Řepích, kde Tatran Střešovice vyzve Královské Vinohrady. Sokolové svého slavnějšího soupeře v minulém ročníku jednou porazili 3:1 a podruhé prohráli 5:6 po prodloužení. Získaný bod pro ně byl v bojích o play-off, kam se nakonec celek z centra hlavního města těsně probojoval, ale velice důležitý.

Souboj mezi dvěma účastníky posledních a nedokončených bojů o mistrovský titul se odehraje také na Spartě, kam přijedou Otrokovice. Nápravu sezony bez play-off začnou proti sobě Liberec a Ostrava. Druhý loňský nováček, Hattrick Brno, zase přivítá Vítkovice, jednoho z favoritů celé superligy. Hrát se bude ještě v České Lípě, která hostí Chodov.

Utkání mezi posledním a prvním celkem základní části minulého ročníku, tedy mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví, je prozatím odloženo kvůli karanténě obou týmů.

Program 1. kola Livesport Superligy

Sobota 12. 9.

19:00  FBC 4CLEAN Česká Lípa - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Česká Lípa)

Neděle 13. 9.

17:00  ACEMA Sparta Praha - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (UNYP ARENA)
17:00  FBŠ Hummel Hattrick Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice (SH Maloměřice)
18:00  FBC LIBEREC - FBC ČPP OSTRAVA (SH Dukla Liberec)
19:00  Tatran Teka Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady (Sportovní centrum Řepy)

Pondělí 14. 9.

17:00 FbŠ Bohemians - BLACK ANGELS (UNYP ARENA) - TV utkání

Kompletní program je k nalezení ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek