{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: CHODOV CHCE PŘED KAMERAMI SROVNAT SÉRII

Obrázek ke článku
3. 5. 2021

Do očekávané semifinálové bitvy Livesport Superligy mezi dvěma dlouholetými rivaly vstoupili lépe florbalisté Mladé Boleslavi, kteří dokázali v prvním duelu přetlačit výběr Davida Podhráského a po vydřeném vítězství 8:5 se ujali vedení v sérii. Druhá šance pro Chodov přichází již v pondělí, druhé utkání začíná před kamerami České televize od 17 hodin.

Do zápasu vstoupili katastrofálně. Takový úvod si svěřenci Petra Novotného rozhodně nepředstavovali. V úvodu si sice dokázali vybojovat dvě gólové příležitosti, avšak poté třikrát inkasovali z holí Eremiáše, Michala Podhráského a Sýkory. „První třetina z naší strany nebyla dobrá. Byla tam spousta chyb a následně jsme se do zápasu dostávali velice těžko,“ hodnotil kouč domácího týmu Petr Novotný. „Chodov na nás vlétl a my jsme nebyli vůbec připravení,“ dodal k úvodní protrápené dvacetiminutovce Adam Hemerka.

Jenže do druhé třetiny vlétla úplně jiná Mladá Boleslav, taková, kterou si soupeři pamatují ze základní části, v níž dominovali. To soupeř jako by nechal nadšení z první dvacetiminutovky v šatně. Přicházely laciné ztráty a Boleslav trestala. „Nedokázali jsme využít výhodu z první třetiny, navíc jsme nadělali několik zbytečných chyb, které nás pak stály zápas,“ smutně líčil trenér Podhráský.  

Mladá Boleslav nejprve dokázala vyrovnat a ve třetí třetině dotáhla obrat do vítězného konce. Ten řídil zejména snajpr Jiří Curney, jenž zaznamenal hattrick. „Ukázali jsme obrovskou sílu. Začali jsme makat jeden za druhého a kýžené ovoce se dostavilo,“ říká domácí juniorský reprezentant. Facka z první třetiny se tak zdála jako účinná oživovací injekce.

Pro hostující celek to bylo takové malé déjà vu. Již před dvěma lety se totiž v semifinále dostaly oba celky do podobné situace. Chodov ve vedení, celý zápas drží krok, avšak koncovka patří domácí Mladé Boleslavi. „Musíme si k tomu něco říct. Ty koncovky bychom měli zvládat lépe,“ myslí si hostující Tomáš Sýkora.

A jak se oba týmy dokázaly popasovat se zápasovým výpadkem? „Možná to mělo nějaký vliv. Nechci se na to rozhodně vymlouvat, ale ta pauza byla opravdu dlouhá,“ pronesl domácí kouč. To jeho protějšek mluvil o mezeře mezi sériemi s úsměvem a nadhledem. „Není se na co šetřit. Pauza byla tak dlouhá, že oba týmy měly dost času se na semifinále maximálně připravit,“ prozradil.

Mladoboleslavská neporazitelnost tak pokračuje i nadále. Po čtyřech vítězstvích nad Black Angels odstartovali Středočeši i další sérii bez zaváhání a natáhli tak šňůru na jubilejních třicet výher v řadě. To Chodovští budou chtít navázat na dobré výkony ze čtvrtfinálové série proti Bohemians, kdy po nepříliš usměvavé základní části přetlačili protivníka zejména díky kvalitní defenzivě a precizní střelecké mušce.

Šance s pořadovým číslem dva přichází hned o den později. Chodov čeká na výhru proti Mladé Boleslavi již skoro dva roky, v pondělí bude chtít nepříjemnou bilanci bez pochyby ukončit. Město automobilů hostí i druhé utkání semifinálové série, navíc před kamerami České televize. Úvodní hvizd je naplánován na 17. hodinu.

Semifinále play-off Livesport Superligy
2. zápas, 3. května

17:00  Předvýběr.CZ Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (MSH Mladá Boleslav) - živě vysílá ČT sport

Tabulka soutěže

Obrázek