{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: CHODOV S BOHEMIANS V TELEVIZI. ROZHODNE SE?

Obrázek ke článku
5. 4. 2021

Mladá Boleslav a Vítkovice se od soboty mohou připravovat na pokračování bojů o titul, o dalších účastnících semifinále se může rozhodnout už v pondělí. Pražské kluby Chodov a Sparta mají ve čtvrtfinále Livesport Superligy za stavu 3:1 na zápasy postupový mečbol a Bohemians s Tatranem tak budou bojovat, aby pro ně sezona 2020/2021 definitivně neskončila. Právě duel mezi Bohemians a Chodovem vysílá od 17 hodin živě ČT sport.

Chodov po úvodních dvou duelech na půdě Bohemians dokázal oba domácí zápasy opanovat. Nejdříve v pátek zvítězil po přestřelce 10:9 po nájezdech, dobře rozehrané sobotní utkání nakonec rozhodl až v 59. minutě Martin Řezáč. Do pondělního televizní klání tak půjde tým z Jižního Města s vedením 3:1.

„Lehce si odpočineme, v pondělí potrénujeme, řekneme si, kde nás pálí bota, a budeme se snažit vybojovat postupový bod,“ nastínil před pátým duelem série trenér Chodova David Podhráský s tím, že jako v celém průběhu série půjde o vyrovnaný zápas a Chodovští si musejí dát pozor zejména na výborný útok klokanů.

Právě kouč Bohemians Martin Forman doufá, že si jeho svěřenci už navykli na jiné tempo hry. „Snad už také nasáli atmosféru play-off. Chodov zejména brání, ale každá série ve vyřazovacích bojích je něčím specifická,“ dodal Forman.

Čtvrtý zápas měl v režii především chodovský Petr Majer, jenž si připsal čtyři kanadské body. Podle něj musí jeho tým v pátém duelu série zejména udržet čistou hlavu. „Poslední zápas byl nejvyrovnanější. Byl výjimečně hlavně o obraně a myslím, že máme předpoklady zvládnout i poslední krok. Třikrát jsme si dokázali, že na to máme,“ předjímal Majer před pondělním televizním utkáním.

První skalp Tatranu v historii?

Také další pražské čtvrtfinále dospělo do stavu, kdy pátý duel může být tím posledním. Sparta zvládla oba zápasy na domácím hřišti a ujala se proti Tatranu vedení 3:1. Zejména sobotní klání bylo vyrovnané a rozhodovaly až samostatné nájezdy.

„Poslední krok je nejtěžší a myslím, že nám to Tatran nedá zadarmo. Potřebujeme do dalšího utkání vstoupit opět na sto procent,“ řekl jeden ze sparťanských hrdinů sobotního zápasu brankář Martin Beneš. Pro Spartu může jít o historicky první sérii vyřazovacích bojů, kdy by své pražského rivala dokázala porazit.

Podle trenéra Tatran Milana Fridricha se ale hra Tatranu stále zlepšuje a čtvrtý duel už odpovídal módu play-off. „V pondělí se musíme od sobotního zápasu odrazit a musíme jít chladnokrevněji do zakončení. Celkově chceme zapracovat zejména na detailech, které ale ve finále rozhodují,“ dodal Fridrich.

Oba zápasy můžete sledovat rovněž živě na videoplatformě Českého florbalu.

ČTVRFINÁLE PLAY-OFF LIVESPORT SUPERLIGY

Pondělí 5. dubna, 5. zápasy

17.00  Tatran Teka Střešovice - ACEMA Sparta Praha (Sportovní centrum Řepy)
17.10  FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (TJ Sokol Královské Vinohrady) - živě na ČT Sport

Tabulka soutěže

Obrázek