{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: FORMAN ZPÁTKY V AKCI, VÍTKOVICE VYZVOU BOHEMIANS

Obrázek ke článku
29. 11. 2020

V neděli 29. listopadu naváže na sobotní hrací den 9. kolo Livesport Superligy. Jde tak pro florbalisty o velkou a náročnou změnu, jelikož doteď se elitní soutěže hrály pouze jednou za víkend. Největším tahákem by měl být zápas mezi domácím 1. SC TEMPISH Vítkovice a hostujícím FbŠ Bohemians, za který se představí navrátivší se Filip Forman. Duel startuje v 16 hodin ve Sportovním centru Dubina.

Domácí klub je zatím v nynějším ročníku stoprocentní. Z osmi zápasů ještě vítkovičtí florbalisté neztratili ani bod a vládnou tak tabulce Livesport Superligy. Kromě této týmové tabulky však obsazují také první příčky všech tří hlavních kategorií statistik. V počtu bodů zatím statistiky vede mladý Matyáš Šindler, stejně tak jako v počtu asistencí. Nejvíce gólů v celé elitní soutěži pak vstřelil s celkovým počtem čtrnáct vítkovický Rostislav Gattnar.

Bohemians dosud odehráli šest zápasů, z toho vyhráli čtyři. Včera velkou kanonádou smetli v domácím prostředí Českou Lípu, které nasázeli úctyhodných patnáct branek!

Středem pozornosti by v neděli z tohoto klubu měl být hráč Filip Forman, který se po pozastavení Livesport Superligy vydal do mrazivého Švédska. V zahraničí si vyzkoušel působení v týmu Kalmarsund, kde odehrál celkem sedm zápasů, v nichž posbíral 14 bodů (6+8). Svými výkony tento elitní klub oslnil natolik, že dokonce vyhlásili sbírku, aby s nimi mohl zůstat do konce sezony. Český florbalista se však rozhodl vrátit do klubu FbŠ Bohemians a ke svému studiu. Proti Lípě se v sobotu ukázal vskutku velkolepě, ke dvěma trefám přidal čtyři asistence.

„Moc se na zápasy po dlouhé české pauze těším. Jsme jako tým natěšení a doufám, že najedeme na vítěznou vlnu. Pro mě to bude o tom, si zase zvyknout na trochu jiný styl a systém, ale řekl bych, že to tu půjde rychle,“ uvádí Filip Forman z Bohemians s úsměvem.

„Po televizní rozehrávce s FBC Ostrava teď najíždíme na nabitý program, čekají nás nepříjemní soupeři v každém kole,“ uvádí před nedělní bitvou vítkovický kapitán Tomáš Sladký. „Speciální příprava na tým nebo na jednotlivce neprobíhá, chceme se dál držet na vítězné vlně,“ dodává.

Deváté kolo Livesport Superligy startuje v 15 hodin duelem mezi Hattrickem Brno a pražským Tatranem. V 16 hodin pak odstartují hned čtyři zápasy - na Jižním Městě proti sobě nastoupí domácí Chodov proti pražské Spartě. Česká Lípa na své palubovce vyzve florbalisty Královských Vinohradů a Black Angels se o body porvou s těžkým soupeřem z Mladé Boleslavi.

Nedělní hrací den pak zakončí domácí FBC ČPP OSTRAVA kláním s otrokovickými Panthers, které startuje v 18 hodin. Tento duel můžete sledovat také prostřednictvím HbbTV České televize.

Program 9. kola Livesport Superligy

Neděle 29. 11.

15:00 FBŠ Hummel Hattrick Brno vs. Tatran Teka Střešovice (SH Maloměřice)
16:00 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. FbŠ Bohemians (SC Dubina Ostrava)
16:00 FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. ACEMA Sparta Praha (SH Jižní Město)
16:00 FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. TJ Sokol Královské Vinohrady (SH Česká Lípa)
16:00 BLACK ANGELS vs. Předvýběr.CZ Florbal MB (SH Kbely)
18:00 FBC ČPP OSTRAVA vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (ČPP Aréna Ostrava)

Tabulka soutěže

Obrázek