{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

PREVIEW: LIBEREC S BLACK ANGELS ZABOJUJÍ O ELITNÍ OSMIČKU

Obrázek ke článku
18. 12. 2020

Florbalová Livesport Superliga nabízí i o tomto víkendu další duely, v sobotu se fanoušci mohou těšit na tři dohrávky. Těch se zúčastní týmy, kterým jde o každý bod, neboť se nachází převážně v dolní části tabulky a jsou přímými konkurenty. Česká Lípa hostí Pardubice, Královské Vinohrady zavítají do Otrokovic a florbalisté Liberce vyzvou Black Angels.

Právě Liberec zatím drží osmou pozici, i proto bude střetnutí s Black Angels tak zajímavé. Vždyť Pražané jsou hned za ním devátí. Oba celky mají na svém kontě shodně 14 bodů, lepší bilanci z posledních duelů ale mají Severočeši. Ti z předcházejících čtyř utkání neuspěli pouze v jednom případě - na hřišti Bohemians. Naopak dokázali vyzrát na oba ostravské celky a rovněž deklasovali v derby Českou Lípu.

„Myslím si, že od restartu superligy hrajeme hodně týmově. Když si vzpomenu na jednotlivá vyhraná utkání, tak všechna byla vyrovnaná a psychicky náročná, takže tohle byl benefit, kterým jsme misky vah převážili,“ tvrdí Radek Valeš, nejproduktivnější hráč Liberce. V dosavadním průběhu ročníku posbíral již 15 bodů (8+7).

A jaký bude souboj o osmou příčku podle Valeše? „Čeká nás ambiciózní celek, který ví stejně jako my, že jde o velmi důležité body. Ač se to z posledních výsledků nemusí zdát, předpokládám velmi opatrný úvod. Nicméně v zápasu bude dostatek šancí a tým, který bude efektivnější, vyhraje.“

Podobný názor má také útočník Jakub Renčín z Black Angels. „Od zápasu očekáváme velkou taktickou bitvu o tři důležité body do tabulky. Z naší strany bude klíčové správně se nastavit hlavách a nastoupit do zápasu úplně jinak než v posledních zápasech,“ myslí si čtyřiadvacetiletý reprezentant.

Sobotní program odstartuje ve 14 hodin zápasem České Lípy s Pardubicemi. O dvě hodiny později se střetnou poslední Vinohrady s Otrokovicemi, které jsou jen o příčku nad nimi. Všechna utkání můžete sledovat prostřednictvím videoplatformy Českého florbalu nebo textových online reportáží.

Program Livesport Superligy
Sobota 19. prosince

7. kolo

14:00  FBC 4CLEAN Česká Lípa - SOKOLI Pardubice (SH Česká Lípa)

3. kolo

16:00  Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - TJ Sokol KrálovskéVinohrady (Městská hala Otrokovice)

4. kolo

17:00  FBC Liberec - BLACK ANGELS (SH ZŠ Dobiášova Liberec)

Tabulka soutěže

​​

Obrázek