{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: NABITÝ PROGRAM NABÍDNE SOUBOJ OSTRAVY S TATRANEM

Obrázek ke článku
22. 1. 2021

Víkendový program Livesport Superligy přináší utkání 20. a 21. kola. Již v pátek se ale odehraje předehrávka mezi Vinohrady a Bohemians, kteří se spolu poprvé utkali již ve středu a z vítězství se radovali klokani. V neděli se fanoušci od 15:45 mohou těšit na vysílání Studia florbal, jehož hlavní náplní bude souboj střešovického Tatranu a ostravského FBC.

Právě vysílání Studia florbal se uskuteční poprvé v aktuální sezoně na videoplatformě Českého florbalu. Samotný duel Tatranu s Ostravou poskytne klání třetího celku tabulky proti pátému, bodově je na tom střešovický tým o pouhé tři body lépe. První vzájemný zápas, jenž se v tomto ročníku udál, však skončil jednoznačně. Tatran si odnesl výhru po výsledku 11:3.

Aktuální formu má ale lepší ostravský celek, který bodoval v sedmi posledních utkáních. „Kvalitní strava, spánek, tréninky a přístup všech, kteří mají co dočinění s mužským týmem. Ale abych byl ještě více upřímný, je to hlavně zlepšenou obranou, nabytím sebedůvěry a uvědomováním si toho, že i ti, kteří jsou na střídačce a do hry fyzicky nezasáhnou, mohou zápas rozhodnout,“ tvrdí o momentálním rozpoložení Ostravy Dominik Klimscha.

Kromě Tatranu se ostravští florbalisté o víkendu potkají rovněž s dalším tabulkově blízkým týmem, tedy pražskou Spartou. „Od blížícího se víkendu očekávám, že bude pršet, jinak by mě docela mrzelo, že o pěkném víkendu zase budu zavřený v hale,“ říká s úsměvem kapitán FBC. „Každopádně šest bodů, buď to vyjde, nebo ne. Když budeme pokračovat ve výkonech, které předvádíme, tak se to klidně může stát. Jsme zvědavý na oba dva soupeře, neboť Sparta k nám naposledy přijela v docela okleštěné sestavě. Teď to bude asi jiný zápas. A co se týče Tatranu. Ten nás naposledy pěkně rozebral, co si budeme. Ale je to minulost a to, jaké FBC tam k nim před pár měsíci přijelo, na takové u nás doma určitě nenarazí,“ dodává následně Klimscha.

Naopak Tatran v tomto kalendářním roce zvítězil prozatím pouze dvakrát a na Chodov, Spartu ani Vítkovice nestačil. „S podzimní částí sezony jsme mohli být spokojeni. Do nového roku jsme bohužel nevkročili tak, jak bychom si přáli, a série tří proher v řadě pro nás byla výchovnou lekcí. To ale nic nemění a stále hodláme bojovat o vrch tabulky,“ přiznává útočník Matěj Havlas.

Stále ještě juniorský reprezentant je třetím nejproduktivnějším hráčem střešovického kádru. Se svými spoluhráči se teď taktéž chystá na sobotní klání s Libercem, který umí potrápit favorizovanější týmy. „Poslední setkání s našimi nejbližšími soupeři mohlo vypadat jednoznačně. Nicméně Ostrava chytla fazónu a v poslední době se jim daří velmi dobře. A Liberec je také v jiném rozpoložení. Proto si myslím, že nás čekají dva těžké duely, které není radno podcenit,“ prozrazuje.

V pátek večer tedy vše odstartuje střet Vinohrad s Bohemians. Sobotní den následně nabídne od 15 hodin Spartu s Ostravou, které bude také možné sledovat prostřednictvím HbbTV České televize, o dvě hodiny později Mladou Boleslav proti brněnskému Hattricku, Tatran s Libercem a posledním kláním dne bude střet Black Angels proti Chodovu.

Nedělní Studio florbal zprostředkuje již zmiňovaný zápas Tatranu s Ostravou, Liberce proti Otrokovicím a české Lípy s Bohemians, přičemž všechny tyto duely startují v 16 hodin. Víkendový program zakončí Hattrick se Spartou a Black Angels proti Vinohradům.

Program 20. kola Livesport Superligy
Pátek 22. ledna

20:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians (TJ Sokol Vinohrady)*

Sobota 23. ledna

15:00 ACEMA Sparta Praha - FBC ČPP OSTRAVA (UNYP ARENA)* - vysílá HbbTV ČT
17:00 Předvýběr.CZ Florbal MB - FBŠ Hummel Hattrick Brno (MSH Mladá Boleslav)*
17:00 Tatran Teka Střešovice - FBC Liberec (Sportovní centrum Řepy)*
18:00 BLACK ANGELS - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Kbely)*

Program 21. kola Livesport Superligy
Neděle 23. ledna

16:00 FBC ČPP OSTRAVA - Tatran Teka Střešovice (ČPP Aréna Ostrava)
16:00 FBC Liberec - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (SH ZŠ Dobiášova Liberec)*
16:00 FBC 4CLEAN Česká Lípa - FbŠ Bohemians (SH Česká Lípa)
17:00 FBŠ Hummel Hattrick Brno - ACEMA Sparta Praha (SH Maloměřice)*
18:00 BLACK ANGELS - TJ Sokol Královské Vinohrady (SH Kbely)*

* - přenosy z utkání označených hvězdičkou budou s komentářem

Tabulka soutěže

Obrázek