{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: REPRÍZA PRVNÍHO KOLA, OSTRAVA VYZVE LIBEREC

Obrázek ke článku
4. 12. 2020

Sobotní program nabízí hned šest duelů Livesport Superligy v rámci 14. kola. Florbaloví fanoušci se tak mohou těšit na souboje Vítkovic s brněnským Hattrickem, Black Angels s Bohemians či Ostravy proti Liberci. Právě bitvu z ostravské ČPP Arény lze sledovat i prostřednictvím HbbTV České televize od 14 hodin.

Pátá Ostrava a dvanáctý Liberec se v rámci ročníku 2020/2021 potkají již podruhé. První vzájemný duel vyzněl lépe pro Ostravu, která v něm celkově zvítězila 7:3. Podle vyjádření trenérů obou týmů si hráči ze třetího největšího města České republiky zaslouženě odvezli všechny body. Velký podíl na ostravském vítězství měli čtyřbodoví útočníci Wojciech Malajka (2 + 2) a Michal Sládek (2+2).

„Očekávám důslednou obranu od obou týmů a řadu brejkových situací. Myslím si, že právě tohle bude klíčové pro oba celky,“ říká Sládek. A co je podle něj důležité pro výkon Ostravy? „Abychom navázali na výhry z úvodních zápasů ligy, tak musíme být právě důslední v obraně, zodpovědní a také zdravě sebevědomí.“

„Ani my, ale ani Ostrava za sebou nemáme ideální poslední kolo, takže očekávám určitě dva nažhavené týmy a ostrý souboj. Pravděpodobně ze začátku spíše tvrdší než florbalovější,“ domnívá se liberecký kapitán Matěj Klucho. „Pro nás bude stěžejní chování na útočné polovině při hře s míčkem, které nás ve dvou utkáních po restartu soutěže stálo strašně moc inkasovaných branek. Neděláme dobrá rozhodnutí s míčkem a dáváme soupeři možnost k brejkům, které bohužel také nebráníme zrovna ideálně,“ zmiňuje důležité faktory pro výhru.

I další duely 14. kola nabídnou zajímavá střetnutí. Zatím suverénní Vítkovice narazí na brněnský Hattrick, jejichž střetnutí v první kole skončilo pouze dvoubrankovým rozdílem ve prospěch lídra Livesport Superligy. Florbalisté Black Angels by rádi oplatili porážku dalšímu celku z hlavního města, tedy Bohemians. To stejné platí také pro Českou Lípu, která na úvod nestačila na Chodov. Mladá Boleslav, jež se posunula již na čtvrtou příčku, přivítá v domácím prostředí Sokoly z Pardubic a na Otrokovice čeká pražská Sparta, přičemž tyto soupeři se doposud nepoměřili.

Novinkou z poslední doby jsou kromě pravidelné dávky zápasů na HbbTV také komentované přenosy. V tuto chvíli jsou pro sobotní kolo potvrzení komentátoři u domácích zápasů Mladé Boleslavi, Black Angels a Chodova.

Program 14. kola Livesport Superligy
Sobota 5. prosince

14:00 FBC ČPP OSTRAVA - FBC Liberec (ČPP Aréna Ostrava)
16:00 1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ Hummel Hattrick Brno (SC Dubina Ostrava)
17:00 Předvýběr.CZ Florbal MB - SOKOLI Pardubice (MSH Mladá Boleslav)*
17:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - ACEMA Sparta Praha (Městská hala Otrokovice)
17:00 BLACK ANGELS - FbŠ Bohemians (SH Kbely)*
18:00 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC 4CLEAN Česká Lípa (SH Jižní Město)*

* - přenosy ze zápasů označených hvězdičkou budou s komentářem

Tabulka soutěže

Obrázek