{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: SOUBOJ BRATRŮ VÍTOVCŮ, TATRAN PŘIVÍTÁ OSTRAVU

Obrázek ke článku
27. 11. 2020

Po opravdu dlouhé době se mohou fanoušci těšit na pořádnou víkendovou dávku florbalu. Osmé kolo Livesport Superligy je v plánu v sobotu 28. listopadu, kdy se odehraje hned pětice utkání. V pražské hale v Řepích se v 17 hodin strhne bitva mezi dvěma bratry - jeden Vítovec bude na straně klubu FBC Ostrava, druhý pak v roli domácího hráče Tatranu Střešovice. O kousek dál v Praze své síly změří domácí Sparta Praha s brněnským Hattrickem.

Bratrské derby započne v sobotních podvečerních hodinách ve Sportovním centru v Řepích. Na domácí straně se v dresu Tatranu Střešovice představí čtyřiadvacetiletý Ondřej Vítovec, který na vlastní palubovce přivítá svého mladšího bratra Petra. Půjde tak o jejich první souboj v Livesport Superlize.

V tabulce se oba týmy nacházejí v její horní polovině. Florbalisté domácího Tatranu procházeli soutěží bez porážky až do čtvrtého zápasu, v němž jim cestu zkřížily zatím suverénní Vítkovice. Z porážky se ale oklepali a další dvě kola před pozastavením soutěže zvládli bez problému vyhrát, když si poradili s Pardubicemi a Libercem. Po šesti zápasech tak na svém kontě mají patnáct bodů a nacházejí se na druhém místě superligové tabulky.

Klub FBC ČPP Ostrava svými výkony zatím překvapoval téměř ve všech kolech. O body jej poprvé obrali až pražští Black Angels, kteří FBC zdolali poměrem 10:5. O dvě kola později si však Ostravští spravili chuť, když na své palubovce přetlačili silnou pražskou Spartu těsným výsledkem 4:3. V televizním utkání pak ale nestačili na svého městského rivala z Vítkovic. Se čtrnácti body po osmi zápasech se tak drží jednu příčku pod Tatranem Střešovice.

„Vzhledem k dlouhé pauze se na zápas velmi těšíme. Je samozřejmě velmi nevyzpytatelné odhadovat jeho průběh, ale my už dva týdny ostře trénujeme a na Ostravu si věříme,“ uvádí tatranský kapitán Jan Kolísko motivovaně. „Očekáváme už tradičně vyhrocený zápas s hodně góly,“ dodává.

„Do Prahy se těšíme. Chceme ukázat, že výsledky ze začátku sezony nebyly náhodné a že se můžeme rovnat i tak kvalitnímu týmu, jakým je právě Tatran. Navíc jsme poslední dva týdny velice tvrdě pracovali na své hře a v sobotu to budeme chtít zúročit,“ uvádí na oplátku ostravská brankářská jednička Jan Binder.

Kromě tohoto duelu je na programu také souboj Sparty s brněnským Hattrickem. Klání startuje v UNYP Areně už v 15 hodin, sledovat jej můžete kromě online reportáže a videoplatformy také prostřednictvím HbbTV České televize. Královské Vinohrady ve své hale v 16 hodin vyzvou Black Angels. Zatím poslední Otrokovice se na své palubovce porvou o první body s dvanáctým Libercem. Osmé kolo bude zakončeno v 19:30, kdy se ve stejné hale, kde se odehraje již zmíněný duel Vinohradů s Black Angels, potkají ještě hráči FbŠ Bohemians s Českou Lípou.

Program 8. kola Livesport Superligy

Sobota 28. 11.

15:00 ACEMA Sparta Praha vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno (UNYP ARENA)
16:00 TJ Sokol Královské Vinohrady vs. BLACK ANGELS (TJ Sokol Vinohrady)
17:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. FBC Liberec (Městská hala Otrokovice)
17:00 Tatran Teka Střešovice vs. FBC ČPP OSTRAVA (Sportovní centrum Řepy)
19:30 FbŠ Bohemians vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa (TJ Sokol Vinohrady)

Tabulka soutěže

Obrázek