{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PROČ VINOHRADY? ROZHODLI TRENÉŘI, VYSVĚTLUJE ŠANTORA

Obrázek ke článku
10. 8. 2020

Superligové překvapení uplynulé sezony Sokol Královské Vinohrady hlásí před startem soutěže posilu do brankoviště. Jeho dres v nadcházejícím ročníku oblékne čtyřiadvacetiletý gólman Karel Šantora, který do hlavního města míří po roční štaci v prvoligovém Chomutově.

Severočeskému celku pomohl v předčasně skončeném ročníku k pátému místu po základní části, teď na Šantoru čeká nová výzva.

Můžete přiblížit, jak se zrodil váš přestup do Královských Vinohrad?
Poprvé mě trenéři Michal Kotlas s Davidem Boušou kontaktovali během minulého léta. Od té doby jsme spolu během roku byli neustále ve spojení. Na začátku května se sešlo více okolností a domluvili jsme se na roční spolupráci. Měsíc a půl se poté táhlo jednání o formě a finanční stránce mého přesunu. Jsem moc rád, že se vše nakonec podařilo domluvit a zachytám si opět Superligu. 

Měl jste jasno, že chcete jít právě do Sokola?
Rozhodující vliv měli právě David s Michalem, se kterými se znám z působení na Chodově. Vím, že co kluci řeknou to platí, a to je pro mě velmi důležité. V kontaktu jsem později byl také s Michalem Strachotou a Milanem Bínou, kteří mě k přesunu také zlákali. Velkou roli hrálo také to, že mám halu kousek od Vysoké škole ekonomické, kde studuji. V Praze navíc také bydlím.

Co vám na trenérské dvojici Michal Kotlas a David Bouša tak imponuje?
Bez nich by se tento přesun neuskutečnil, měli zásadní vliv. Zažil jsem je jako hráče čtyři roky na Chodově. Jsou to oba féroví lidé, kteří se nebojí říkat věci na rovinu, což se mi moc líbí.

Měl jste na stole i jiné superligové nabídky?
Nic jiného než SKV nebo setrvání v Chomutově nepřicházelo v úvahu a vůbec jsem to neřešil.

Co vůbec očekáváte od nového angažmá?
Především, že mě florbal bude stále hlavně bavit. Dále také kvalitní tréninky ve vysokém nasazení a ostré zápasy na nejvyšší úrovni.

Dáváte si nějaké cíle, kterých byste chtěl během nadcházející sezony dosáhnout?
Osobně bych chtěl odchytat co nejvíc zápasů a být týmu v bráně oporou, uhrát solidní výsledky během základní části a vyhnout se především play-down. Tým má velkou kvalitu, takže věřím v play-off. A tam snad potrápíme celek, který si nás vybere.

S ročníkem v chomutovské brance jste nebyl spokojený?
Byl rozporuplný. Na jedné straně velký počet odchytaných atraktivních zápasů především v Chomutově, kde nás dopředu hnali skvělí diváci, kteří v tomto městě na florbal chodí v hojném počtu. Dále musím zmínit úžasný týmový duch, který jsme s klukama v kabině měli. Na druhé straně mě mrzí hned několik věcí, které zde nechci zmiňovat. Výsledkově do zápasu v Ústí jsme měli fazonu. Poté naše výkony byly z mnoha důvodů jako na houpačce. Na play-off jsme si však věřili a je velká škoda, že byl ročník předčasně ukončen. Pokud se v Chomutově bude ale plnit to, co se před touto sezónou řeklo,  tak věřím, že je Superliga v delším časovém horizontu reálná. Držím mu palce.

Co říkáte na úspěšné́ tažení Vinohrad až do play-off?
Tím, že jsem během sezony byl v kontaktu s Davidem Boušou, tak jsem výsledky Královských Vinohradů sledoval. Dokonce vyhrály některé zápasy nad týmy ze silné čtyřky, což dle mého názoru hrálo rozhodující roli po konci základní části. Je to pro klub skvělý úspěch a velká motivace do budoucna.

Jakým způsobem nyní probíhá vaše příprava na následující sezonu?
Od začátku se chystám individuálně v Chomutově. Baví mě hlavně běhání, ve kterém kombinuji krátké úseky a dlouhé vytrvalostní běhy. Tréninky vhodně doplňuji posilováním. Přípravu si také zpestřuji hraním kanoepola na Kamencovém jezeře.

Tabulka soutěže

Obrázek