{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PROTI SPARTĚ SE NIKOMU NEHRAJE MOC DOBŘE, UVAŽUJE ŠINDLER

Obrázek ke článku
27. 4. 2021

Další nabitá série se blíží. V semifinále florbalové Livesport Superligy půjdou Vítkovice na Spartu, která zdolala papírově silnější Tatran. Svěřenci Pavla Bruse si však poradili s městským rivalem Ostravou, kterou vyřadili i díky jejímu bývalému hráči Matyáši Šindlerovi.

Šindler přišel do Vítkovic před touto sezonou právě z FBC. V základní části soutěže dosáhl na padesát bodů a patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. Nicméně ani přes úspěch ve čtvrtfinálovém derby není Šindler stoprocentně spokojený. „Když to řeknu jednoduše, máme na to hrát o mnoho lépe,“ podotýká.

Co říkáte na to, jakým způsobem jste vstoupili do vyřazovací fáze?
Myslím si, že jsme ji začali poměrně dobře. I když připouštím, že jsme měli slabší pasáže. První a druhý zápas jsme doma úplně nezvládli a mohli jsme zahrát ještě daleko lépe. To samé platí pro čtvrté utkání, parametr dobrého výkonu v play-off tak podle mě snesl jen třetí zápas. Samozřejmě je pěkné postoupit čtyři nula, ale lepší pocit bychom rozhodně měli, kdybychom podali lepší výkon.

Ve čtvrtfinále jste vyřadili FBC Ostrava, váš bývalý klub. Bylo to pro vás speciální?
Specifičtější jsem měl spíše duel v základní části, kdy jsme nastoupili proti FBC v televizi. To utkání jsem nějak prožil, ani si nepamatuji jak a připadal jsem si na hřišti svázaný, bez myšlenky. Ale v play-off jsem už cítil více zkušeností. Přece jen jsem si dva zápasy proti nim zahrál a zjistil, že to není nic zase tak totálně jiného. Očekával jsem, že série pro mě bude psychicky náročnější než vzájemné souboje v základní části, nicméně to paradoxně bylo přesně naopak. V play-off se mi teď hrálo mnohem uvolněněji.

Bylo vaše čtvrtfinále nějak vyhrocenější, když jste městští rivalové?
Co jsem se díval na ostatní série, připadalo mi naše čtvrtfinále snad nejméně vyhrocené. Občas jsme se přátelsky potrkali, ale že by se to úplně vyhecovalo a každý by byl v nějakém naprosto jiném nastavení, to se říct nedá. Ostatní série na tom byly rozhodně lépe, aspoň tedy co se týče projevování emocí.

Jak hodnotíte své individuální výkony v play-off?
Jsem hrubě nespokojen, klasicky. (smích) Myslím si, že z osobního ani týmového pohledu nebyla hra úplně ideální. Když to řeknu jednoduše, máme na to hrát o mnoho lépe.

Jak se daří fungovat v režimu, kdy bývají mezi jednotlivými fázemi sezony několikatýdenní mezery?Je to celkově těžší. Když si to vezmeme, za normální situace bychom teď už týden věděli, kdo je mistrem. Ale buďme rádi, že vůbec hrajeme a musíme se jenom přizpůsobit. Jak soutěž na podzim stála a potom přešla do režimu dvou zápasů za víkend, jenom potvrzuje, že se superliga odehrává v úplně jiném duchu. Musíme se nachystat. Jsme možná trošku zvyklí, že se hraje v takto nestandardním formátu. Je nutné jedině se přizpůsobit a přijmout to.

Teď vás čeká semifinále se Spartou. Jaký je to podle vás soupeř?
Musím říct, že jsem nevěděl, koho si Boleslav vybere. Bylo to padesát na padesát. Nechci tím říct, že soupeři jsou stejní – každý hraje trochu odlišným způsobem. Co se však týče náročnosti, byla by Sparta velkou překážkou i pro Boleslav. Sparta vychází převážně z precizní defenzivy a spoléhá hlavně na efektivitu v zakončení. Tuším, že to bude dobrá a atraktivní série.

Vítkovice přitom narazí na toho samého protivníka jako v semifinále 2018/2019.
Kluci zažili stejnou sérii před dvěma roky, kdy uspěli poměrně jednoznačně. Teď ale Sparta prohlašuje, že výsledek jako čtyři nula nemáme očekávat, což jen umocňuje náboj celé série. Zároveň si myslím, že nás čeká mnohem lepší série než před dvěma lety, i když jsem ji tehdy sledoval pouze u televize. Oba týmy jsou natěšené a zbývá jenom vyčkat do soboty.

Spartě jste dal v základní fázi tři góly ve dvou duelech. Jak vám osobně sedí?
To bych se musel podívat na video, abych to dokázal nějak přesněji zhodnotit. Sparta hraje nepříjemný florbal úplně pro každého, takže není moc lidí, kterým by se proti ní hrálo dobře. Řekl bych, že to není úplně můj nejoblíbenější, ale ani ne nejméně oblíbený soupeř. Zařadil bych ji do takového středu, ale je těžké rozebírat základní část, protože v play-off jsem proti Spartě ještě nehrál. Takže jestli se mi na ni daří v play-off, budu moct bilancovat až po výsledku série. Do té doby bych byl s takovým hodnocením celkem opatrný.

Které konkrétní věci bude potřeba zlepšit oproti čtvrtfinále?
Určitě obrana. Naše organizace defenzivy a komunikace v ní nebyla úplně dobrá. Ale to se dá během relativně krátké doby zlepšit. Podle mě bude chtít Sparta i my hrát hodně z obrany. Asi nebude moc gólovek ani moc střel. Bude tak rozhodovat efektivita a kvalita v zakončení. Rovněž očekávám, že bude padat i dost dvouminutových trestů. Proto budou mít velkou roli přesilovky a oslabení. A pochopitelně také brankáři na obou stranách.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek