{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠEBEK: NA NAŠÍ HŘE SE SNAŽÍME STÁLE PRACOVAT

Obrázek ke článku
5. 11. 2019

Reprezentační útočník Daniel Šebek se před sezónou vrátil do české nejvyšší soutěže v dresu Mladé Boleslavi a zatím se mu velice daří. Nyní se chystá na svou další reprezentační akci. V rozhovoru rozebírá svůj návrat ze zahraničí, prozatímní působení v novém týmu, ale také výhled na EFT ve Finsku.

Navrátilcům ze zahraničí často zabere nějaký čas aklimatizace v novém prostředí. Vy jste ovšem začal prakticky okamžitě sbírat body. Čím to?

Jednak je to určitě tím týmem, cítím se tam dobře a všechny hráče jsem znal ještě před tím, než jsem tam šel, takže to je pro ten začátek určitě dobré. Je to také naší lajnou, kde už jsem s klukama hrával třeba v reprezentaci nebo v jiných týmech, takže si to sedlo a baví nás to. Z té souhry můžeme těžit všichni.


Jak si po dlouhých letech v zahraničí zvykáte na české prostředí a superligu?

Pokud beru prostředí u nás v Boleslavi, tak na to jsem si moc zvykat nemusel, protože my tam vážně máme velice dobré podmínky na vysoké úrovni a to zázemí tam je vážně dobré a dá se srovnávat s top evropskými týmy. Když se podívám na prostředí v superlize, tak samozřejmě u některých týmů jsou ty rozdíly větší, u některých menší, ale to už jsem tak nějak věděl a byl jsem na to připraven, takže si myslím, že si na to docela v pohodě zvykám.


Na hřišti klape především vaše spolupráce s Milanem Tomašíkem. Vyhovíte si?

S Milanem si určitě vyhovíme, ale je to o celé té lajně (Šebek hraje ještě s Tokošem, Suchánkem a Zakonovem, pozn. red.). Jsem rád, že nám to zatím jde, ale my se snažíme na té hře stále pracovat a mluvit o tom a posouvat to nějak dál. Myslím, že v té hře děláme prostor jeden pro druhého a z toho potom všichni můžeme těžit.


Produktivita vaší dvojice snímá tlak z dua Curney-Natov, který byl v minulosti až enormní. Vnímáte to tak?

Tak to já nevím, jak to bylo předtím, ale já si myslím, že máme tři silné lajny a někdy se daří více první, někdy druhé a jindy zase té třetí. Myslím, že to je naše síla a doufám, že to takhle vydrží.


Bodově jste explodovali především v utkání proti Black Angels, naopak jste vyšli bodově naprázdno v prohraném zápase s Chodovem. Kde hledat příčiny?

Podle mě ten zápas s Chodovem nebyl vůbec podařený z pohledu celého týmu a myslím si, že jsme zahráli pod naše možnosti a prostě jsme si nezasloužili ten zápas vyhrát.


Bitva s Chodovem byla na ostří nože, teď se se soupeři potkáte v reprezentačním dresu. Jak se těšíte?

Tak ten zápas už je za námi a teď nás čeká něco jiného. Spousta tréninků a tři zápasy, je potřeba se na to už soustředit a připravit se na to.


V nominaci se objevila hned šestice hráčů Mladé Boleslavi, dokonce čtyři hráči z vaší lajny. Může to být velká výhoda?

Výhoda by to určitě být mohla, pokud bychom to celé odehráli spolu, ale jede nás tam dvacet hráčů, takže je dost možné, že se to bude různě točit a budou se zkoušet nějaké jiné varianty.

Tabulka soutěže

Obrázek