{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SKRUŽNÝ O LIBERCI: HODNĚ UTKÁNÍ JSME ODEHRÁLI NAD SVŮJ STANDARD

Obrázek ke článku
9. 3. 2019

Jejich cílem bylo play-off, nakonec jim však postup těsně utekl. Hráči Liberce zůstali devátí a udrželi se v Tipsport Superlize i pro další rok. O průběhu sezóny, zlepšení mužstva nebo povedených zápasech mluvil trenér Severočechů Zdeněk Skružný.

Liberec skončil na devátém místě Tipsport Superligy a zajistil si přímou záchranu v soutěži. „I když jsme chtěli play-off, měli jsme stejný počet bodů jako osmí Bohemians. Takže cíl jsme nesplnili, ale nedá se říct, že bych byl nějak strašně zklamaný. Bylo to blizoučko a samozřejmě ambice nenaplněné, ale jinak šlo v podstatě o dobrou sezónu,“ podotkl hlavní trenér týmu Zdeněk Skružný. Severočeši přitom dlouho měli postup ve svých rukou.

„Rozhodující byl asi úzký kádr a že na nás po Novém roce sedla ‚deka‘. Tu zapříčinila spousta věcí,“ uvedl Skružný. Mimo jiné zmínil faktory jako mnoho zranění a nemocí. Kvůli nim nemohl Liberec od ledna nastupovat do žádného zápasu v plném složení. „Také individuální výkony hráčů v té době nedosahovaly, řekl bych, ani z poloviny úrovně, kterou jsme předváděli před Vánocemi,“ dodal. FBC i přesto dosáhlo nejlepšího výsledku od ročníku 2010/11, kdy obsadilo osmou pozici.

Nad umístění mužstva však Skružný vyzdvihuje jeho herní projev. „Podle mě je důležité, jak se tým prezentuje, jak hraje a čeho je schopný. V tomto jsme se oproti minulé sezóně jednoznačně posunuli. Ukázali jsme, co v sobě máme,“ poznamenal. A právě až do Vánoc Liberci spousta duelů vycházela. „Doma jsme odehráli super zápasy s Vítkovicemi (6:5pn), Tatranem (6:5) i Chodovem (7:5). Navíc se nám dařilo také v poháru kromě finále. Těch utkání, kdy jsme hráli až nad svůj standard, bylo hodně,“ hodnotil trenér FBC.

„Pohár mě mrzí možná i více než to play-off.“

Florbalisté Liberce měli vedle bojů v superlize šanci na trofej z Poháru České pojišťovny. Finále s Pardubicemi pro ně ovšem dopadlo porážkou 3:4. „Působí to podobně jako s tím play-off. Nejsme schopni udělat poslední krok k úspěchu,“ uvažoval Skružný. Trenéři se proto v posezónním hodnocení pokusí najít chybu, která za nezdarem stála, aby se příští rok neopakovala. „Je to škoda. Je velký rozdíl říct ‚Vyhráli jsme pohár‘ oproti ‚Byli jsme druzí‘. To mě mrzí možná i více než play-off,“ přiznal.

Přestože se Liberec letos herně posunul, stále má čem pracovat. „Například na individuálním přístupu některých hráčů, aby podávali stabilně dobré výkony. Ať už se to týká stravy nebo životosprávy – tím myslím věci jako ponocování u počítače, nekvalitní spánek a podobně. Toto se dá ještě zlepšit a budu chtít o tom s hráči mluvit,“ vystihl na závěr Skružný.

Tabulka soutěže

Obrázek