{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SLÁDEK: U ZKOUŠKY Z FYZIKY BUDU POTŘEBOVAT VŠECHNY SVATÉ

Obrázek ke článku
9. 1. 2021

V hlasování o hráče měsíce prosince si první místo vybojoval ostravský Michal Sládek. Mladý střelec, který za 15 zápasů posbíral již 33 bodů, tak vévodí týmovým statistikám svého klubu a v posledním duelu si připsal hned tři branky a jednu asistenci. „Vanilkové rohlíčky se vyběhávaly docela těžko, ale vrátili jsme se na svoji vlnu,“ uvádí s úsměvem. ​​

Michale, stal jste se hráčem měsíce prosinec. Neměl jste to však vůbec jednoduché, jelikož proti vám stála obrovská jména. Jaký je to pocit porazit hráče, jako je mladoboleslavský Jiří Curney nebo třeba chodovský Marek Vávra?
Je to určitě fajn. Karas je přece jenom florbalista s velkým jménem jak u nás v Česku, tak ve florbale celkově. Takže v tomhle směru je to určitě fajn, nicméně bych ho raději porážel na hřišti, než v internetovém hlasování. (smích)

Se třiatřiceti kanadskými body za patnáct zápasů vévodíte statistikám svého týmu. Cítite zodpovědnost? Tlak toho, že se spoléhá na to, že budete skórovat?
Tu roli lídra, který musí sbírat body pro tým už mám asi třetím rokem, takže už je to součást mě. Nějaký tlak proto nepociťuji, spíš to beru jako svou roli v týmu a vím, že ty body dávat musím.

Dost často a docela dlouho už jste první volbou také při trestném střílení či v samostatných nájezdech. Jak je to s nátlakem v této disciplíně?
Dlouhou dobu mi u nájezdů dělalo problém sebevědomí, protože se mi je ani za nic nedařilo proměňovat. To byly doby, kdy jsem tlak toho, že to proměnit musím, opravdu cítil. (smích) Poslední dobou jsem se na to ale víc zaměřil, na tréninku se tomu taky víc věnuji a začíná to přinášet své ovoce.

Udržet se v takové střelecké kondici musí dát docela zabrat. Máte tedy v rukávu schovanou nějakou speciální přípravu na zápasy?
Specifickou přípravu nemám, pouze dodržuji pravidelný harmonogram. Základem je pořádný a kvalitní spánek. Když je venku hezky, tak si zajdu na procházku a pak následuje jednoduchý oběd, aby se mi dobře běhalo. Asi jediná předzápasová specialita pro mě je návštěva toalety.

Nedávno jste vyrazili na půdu Otrokovic, které jste před televizními kamerami roznesli poměrem 9:1. Jaký to byl pocit takhle zdemolovat soupeře, který vás v listopadu obral o všechny body po obratu ze 4:6 na 7:6 v závěru zápasu?
Jsem hrozně rád, že se nám to takhle povedlo. Byli jsme lepší ve všech pasážích, hráli jsme aktivněji a důrazněji. Důležité také bylo, že jsme nejen proměňovali šance, ale taky skvěle bránili. Všichni jsme jim tenhle obrat chtěli vrátit a je super, že se to povedlo.

Na tuhle otázku asi tuším odpověď, nicméně přece jenom - jaký zápas z aktuální sezony ve vás zanechal nejsilnější pocity?
Jednoznačně zápas s Bohemians, který se docela dost vyhrotil, a to po všech stránkách. Tomu už tak dost vyhecovanému duelu nasadili korunku také trenéři Michal Jedlička a Jakub Robenek. Jako tým jsme do toho vložili hodně velké emoce a ten zápas si podle mě musel užít každý.

Máte za sebou vánoční prázdniny. Jaký byl návrat od mís plných cukroví zpět na hrací palubovku?
Ty vanilkové rohlíčky se sice první dva tréninky vyběhávaly těžko, ale myslím si, že jsme se zvládli docela rychle vrátit na tu naši předvánoční vlnu. To se pak taky odrazilo na našich povánočních výkonech.

Začátek roku je pro vysokoškoláky ne moc oblíbenou pasáží zkouškového období. Vy studujete na Vysoké škole báňské v Ostravě obor elektroenergetiky. Jak se vám tedy daří skloubit učení na zkoušky s pravidelnými tréninky a zápasy?
Tím, že je výuka distanční formou, tak je i zkoušení v několika směrech jednodušší, takže se to docela dá. Bohužel mě ale čeká ústní zkouška z fyziky, což je pro mě opravdu velký problém. (smích) Doufám, že se s tím tedy nějak porvu, ale to budu na své straně potřebovat všechny svaté.

Když hovoříme o novém roku, jak jste jeho příchod vůbec oslavil?
Docela poklidně u hokeje se sklenkou šampaňského a s pár prskavkami.

Tabulka soutěže

Obrázek