​​​​

ŠLÁGR KOLA ZVLÁDLY V ZÁVĚRU VÍTKOVICE, POSLEDNÍ PARDUBICE PORAZILY PANTHERS

22. 12. 2019

Bodový rozdíl mezi druhým a třetím místem se prohlubuje. Pozici za lídrem z Mladé Boleslavi si v neděli upevnily Vítkovice, které vyhrály ve šlágru 19. kola superligy nad třetím Chodovem 3:1. Důležité vítězství zaznamenaly také Pardubice nad favorizovanými Otrokovicemi.

Na Jižním Městě šel jako první do vedení Chodov, když v deváté minutě otevřel skóre Ondřej Vošta. Ještě do konce úvodní třetiny však hosté vyrovnali. Rozhodující branka potom mohla přijít ve třetí třetině z trestného střílení Josefa Rýpara, ale následovala až v předposlední minutě zápasu. Vítkovice skórovaly zásluhou Jakuba Hubálka, k němuž se navíc přidal Marek Bräuer. Vítkovice tak zůstaly na druhé příčce s náskokem pěti bodů právě před Chodovem.

Těsnou výhru 5:4 si připsali Bohemians na hřišti Královských Vinohrad. Domácí hráči dvakrát neudrželi vedení o dva góly a v závěru rozhodl Patrik Šebek. Spokojenost s výkonem však na straně Bohemians chyběla. „Od nás ucházející pouze první třetina, pak už to stálo za málo. Bereme tři body, ale určitě se štěstím,“ zhodnotil trenér FbŠ Martin Forman.

O gól uspěl také Hattrick Brno, který doma zdolal Ostravu 3:2. Rozdílovou branku dal v polovině utkání Lukáš Jalový, a tak se domácí tým posunul na dvanácté místo tabulky. Ještě o bod více mají Black Angels díky nájezdové výhře 8:7 nad Českou Lípou. Vítězství zajistil Pražanům Jakub Boček.

Hodně branek padalo na Spartě, jejímž soupeřem byl Tatran Střešovice. Svěřenci kouče Ondřeje Kašpárka se výsledkově zvedli po prohrané první třetině a zbývající části hry už ovládli. Celkově tak vyhráli 11:6, když čtyři trefy a dvě asistence šly na konto Lukáše Ujhelyiho.

Na tři body dosáhly i poslední Pardubice, které venku zaskočily Otrokovice. Už v první minutě vedli Panthers 1:0, nicméně náskok ztratili a Sokoli zvítězili 5:3. „Výhra na půdě pátého mužstva tabulky se rozhodně počítá. A já si jí hodně cením i proto, že byla opravdu tvrdě odpracovaná a týmově vybojovaná,“ dodal trenér Pardubic Ladislav Štancl.