{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SOUBOJ NOVÁČKA S MISTREM V SUPERLIZE, POKRAČUJE TAKÉ EXTRALIGA A 1. LIGA

Obrázek ke článku
4. 10. 2019

Během následujícího víkendu bude v rámci Superligy florbalu, Extraligy žen a 1. ligy mužů odehráno devatenáct utkání. Páté kolo pak završí televizní duel mezi Spartou a Bohemians v rámci nejvyšší mužské soutěže.

Superliga florbalu přinese souboj mezi nováčkem Black Angels a mistrem 1. SC Vítkovice, ostravský celek bojuje o udržení kontaktu se špičkou tabulky, andělé o posun do elitní osmičky. Poslední FBŠ Hattrick Brno se ve vzájemném souboji pokusí přeskočit v tabulce TJ Sokol Královské Vinohrady. Sokoli Pardubice se budou snažit oklepat z bídného startu do sezóny v souboji s velkým favoritem z Mladé Boleslavi. O posun na páté místo se poperou Panthers Otrokovice s Tatranem Střešovice, tu si následně mohou vzít zpět hráči FBŠ Bohemians, pokud uspějí v pondělním televizním utkání proti AC Sparta Praha.

Obdobně jako superliga, kde ani bod neztratily týmy Mladé Boleslavi, Chodova a Sparty, také Extraliga žen má zatím tři stoprocentní celky, jsou jimi Vítkovice, Ostrava a Chodov. Úřadující mistr 1. SC Vítkovice vyzve v Praze stále se zlepšující Tatran Střešovice, městský rival hraje doma s Panthers Praha a Florbal Chodov se v pražském derby pokusí vyzrát na FBŠ Bohemians.

V 1. lize mužů na rozdíl od nejvyšších soutěží zbývá jediný tým, který ještě neztratil ani bod – FB Hurrican Karlovy Vary. Florbalisté z lázeňského města se svou šňůru pokusí rozšířit na domácí půdě v souboji s překvapivě úspěšným nováčkem, brněnskými Gullivers, kteří zatím prohráli pouze jednou. Kanonýři Kladno se své zaváhání na jihu Čech pokusí napravit v domácím souboji se Z.F.K. Petrovice. FBC Štíři České Budějovice naopak mají ambice navázat na svůj úspěch z minulého kola v Chomutově.

Kompletní přehled utkání 5. kola superligy, extraligy a 1. ligy nalezete ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek