LÍPA MÁ NADĚJI NA PLAY-OFF, V PŘESTŘELCE ZDOLALA BLEKY

1. 2. 2022

Dramatický souboj Livesport Superligy dopadl úspěšně pro Českou Lípu. Severočeští florbalisté přetlačili 9:8 Black Angels, což jim stále dává šanci na osmifinále play-off. Rozdílovou trefu zaznamenal Jaromír Ekl.

BLACK ANGELS –⁠ FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:9 (5:5, 3:2, 0:2)

Bombastický nástup měli domácí hráči, kteří šli do vedení 2:0. Také další minuty první třetiny ale byly hodně akční a oba týmy se vystřídaly ve vedení. Na průběžném stavu 5:5 po úvodní části se podíleli Marek Fryš z Black Angels i českolipský Albert Kouba dvěma trefami.

Branky padaly také ve druhém dějství, kdy si Black Angels vzali náskok zpět. Na 8:7 upravil ve 33. minutě Jakub Renčín a dal svému mužstvu výhodu do třetí fáze utkání. Ani mírné manko ale Českou Lípu nezastavilo, aby dvěma brankami znovu převrátila skóre.

Rozhodující gól dával Jaromír Ekl a hosté stále živí naději na osmifinále play-off. Desáté Otrokovice aktuálně mají na Lípu náskok dvou bodů s tím, že oběma týmům zbývají dva zápasy do konce základní části. Severočeši mají navíc lepší vzájemné zápasy.

Branky: 1. J. Boček, 2. Fryš, 13. Fryš, 14. T. Hanák, 17. R. Hanák, 26. Novotný, 27. T. Hanák, 33. Renčín – 4. Kouba, 6. Kouba, 7. Krajcigr, 9. Štěrba, 16. Kadlec, 25. Kouba, 27. Ekl, 45. Krajcigr, 52. Ekl. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 45. Zásahy brankářů: Matiášek 11 – Ponomarev 2, Dvořák 9. ONLINE | OHLASY