BOLESLAV NEZVLÁDLA PREMIÉRU, OSTRAVA PŘEKVAPILA CHODOV

26. 9. 2020

Nejlepší tým základní části 2019/20 vstoupil do nového ročníku. Florbalisté Mladé Boleslavi však šlágr s Vítkovicemi nezvládli a padli o tři góly. Čtvrté kolo Livesport Superligy nabídlo i porážku Chodova, který narazil na rozjetou Ostravu. Úspěšný obrat pak předvedla Sparta proti České Lípě.

Kvůli karanténě čekali, až se vrátí na hřiště. A tento moment přišel právě v sobotu. Mladoboleslavští hráči ale vyzvali hned v prvním utkání Vítkovice, na něž nestačili 5:8. Hosté si tak připsali čtvrté vítězství ze čtyř zápasů a udrželi se na čele superligy.

„Boleslav na nás vlétla a trošku jsme se hledali. Od desáté minuty jsme se ale rozehráli a začali dělat věci, které jsme chtěli,“ řekl kouč Vítkovic Pavel Brus. Na svém týmu ocenil, že si vytvářel hodně příležitostí a byl kreativní. „Postupem času se ukázalo, že Vítkovice jsou rozehranější než my. Po pauze to nebylo ono, soupeř však zaslouženě vyhrál,“ hodnotil boleslavský obránce Petr Krzyžanek.

Středočeši přitom začali výborně, protože se po necelé půlminutě hry prosadil Jakub Bína. Vítkovice přesto obrátily výsledek a ve druhé třetině svůj náskok posílily. Boleslav stahovala manko až v závěrečných momentech střetnutí, což už bylo pozdě. Hosté v celkovém součtu uspěli i díky třem trefám devatenáctiletého Rostislava Gattnara. Ten dohromady nasbíral od startu sezony devět bodů (7+2).

Velká bomba na Chodově

Kolem čela tabulky se stále drží Ostrava, která pokračuje v úspěšném úvodu ročníku. Na hřišti Chodova vyhrála jasně 9:5 a uspěla počtvrté za sebou. Klíčová byla první třetina, během níž hosté utekli do vedení 5:0. Chodov potom snižoval, ale soupeř si stále držel pohodlný odstup. Zrodilo se tak velké překvapení.

Na ostravské výhře se podílel pěti body Michal Sládek (2+3). Dařilo se i gólmanovi FBC Janu Binderovi, jenž čelil 37 střelám a získal cenu pro nejlepšího hráče zápasu. To pro Pražany znamenalo druhou prohru sezony. Zato Ostravané zatím přišli o jediný bod, když minulý týden zdolali Hattrick Brno až po prodloužení.

Drtivý nástup Ostravy zkoušel Chodov zastavit oddechovým časem v půlce úvodního dějství. Brzy ale přišlo vyloučení domácích a protivník ho potrestal brankou na 5:0. Nejblíže vyrovnání byli florbalisté z Jižního Města po druhé třetině, kdy se dotáhli na skóre 3:5. Závěrečná část hry ale opět patřila FBC, které bude po sobotě druhé v pořadí.

Mocný sparťanský návrat

Díky otočce ve třetí fázi utkání brala všechny body Sparta. Pražští florbalisté obrátili proti České Lípě z 4:6 na konečných 8:7 a zažehnali porážku. Rozdílový gól dával v poslední šestiminutovce Lukáš Ujhelyi. „Zápas jsme dobře rozjeli první třetinou, v níž jsme předváděli hru, kterou chceme. Následně jsme však polevili a zbytečně jsme si duel zkomplikovali,“ uvedl sparťanský kouč Ondřej Kašpárek.

Poprvé v sezoně se představily kromě Boleslavi i Otrokovice. Na hřiště Panthers přicestovaly Pardubice, jež vybojovaly vítězství 6:3. Pražský souboj urval na svoji stranu Tatran Střešovice, když si poradil s Bohemians 8:4. V nové domácí hale Sportcentrum Řepy tak zůstává nadále stoprocentní. Premiérovou výhru nového ročníku zaznamenal Hattrick Brno venku nad Královskými Vinohrady, výsledek byl 5:7.

Výsledky 4. kola Livesport Superligy
Sobota 26. září

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP OSTRAVA 5:9 (13. Marek Vávra, 19. Ondřej Mikeš, 27. Petr Majer, 56. Tomáš Sýkora, 59. Daniel Eremiáš - 3. Lukáš Pešat, 5. Petr Kittel, 8. Michal Sládek, 9. Marcel Jakubec, 11. Marek Lipový, 46. Wojciech Malajka, 47. Wojciech Malajka, 56. Dominik Klimscha, 59. Michal Sládek) online | videoohlasy
ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:7 (5. Marek Koščo, 7. Matěj Čermák, 14. Lukáš Ujhelyi, 18. Josef Juha, 41. Mikuláš Krbec, 47. Kristián Kozák, 50. Jakub Kolstrunk, 55. Lukáš Ujhelyi - 3. Marek Dzierža, 8. Radek Krajcigr, 22. Jakub Karel, 33. Ondřej Kopič, 34. Jaromír Ekl, 39. Radek Krajcigr, 57. Radek Krajcigr) online | videoohlasy
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – SOKOLI Pardubice 3:6 (15. Peter Nehila, 49. Matěj Hronek, 53. Filip Hrabal - 3. Petr Černý, 8. Petr Černý, 15. Václav Oubrecht, 28. Adam Šmíd, 52. Adam Šmíd, 56. Petr Černý) online | videoohlasy
Předvýběr.CZ Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:8 (1. Jakub Bína, 10. Patrik Suchánek, 37. Mikuláš Komárek, 55. Martin Tokoš, 60. Jiří Curney - 6. Rostislav Gattnar, 8. Lukáš Hájek, 13. Rostislav Gattnar, 33. Ondřej Sidunov, 33. Jan Šebesta, 45. Adam Delong, 50. Rostislav Gattnar, 56. Jakub Hubálek) online | videoohlasy domácí, videoohlasy hosté
Tatran Teka Střešovice – FbŠ Bohemians 8:4 (16. Petr Brautferger, 16. Martin Šindelář, 31. Jan Kolísko, 33. Ondřej Němeček, 36. Petr Brautferger, 39. Adam Tlapák, 55. Martin Šindelář, 58. Matěj Havlas - 16. Michal Vojtíšek, 27. Jan Malič, 53. Jakub Buršík, 57. Matěj Pěnička) online
TJ Sokol Královské Vinohrady – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:7 (10. Michal Strachota, 17. Petr Hartman, 35. Lukáš Gregor, 36. Petr Hartman, 40. Petr Hartman - 2. René Slezák, 11. David Coufal, 19. Adam Hemerka, 26. Tomáš Brom, 39. Martin Nagy, 45. Marek Fuchs, 59. Luděk Ondráček) online | videoohlasy domácí, videoohlasy hosté