{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

VÍTKOVICE URVALY PRVNÍ VÝHRU V SEMIFINÁLE

Obrázek ke článku
1. 5. 2021

Semifinále odstartovaly lépe Vítkovice. V bitvě o superfinále florbalové Livesport Superligy přetlačily o jediný gól Spartu (7:6) a zahajují sérii úspěšněji. Přestože se Pražané dotahovali, vedení soupeře už nedostihli.

Potom, co si Boleslav vybrala do semifinále za soupeře Chodov, zbyla na Vítkovice právě Sparta. V prvním zápase série zvítězili domácí hráči o jediný gól, i když se rival ve třetí třetině mocně dotahoval. Ostravanům nakonec stačil výsledek 7:6 a ujali se těsného náskoku v sérii.

Vítkovice na konci prvního dějství vedly už 5:1. Slibné skóre navíc měly na svojí straně i na startu třetí časti, když hájily rozdíl 7:3. Domácí florbalisty proto nezaskočily ani tři trefy Pražanů v řadě, které už náskok protivníka nesmazaly.

Na vítkovickém úspěchu se nejvíce podílel Lukáš Hájek. Zrovna on měl na kontě gól a tři asistence, čímž výrazně pomohl k vítězství svého mužstva. Zastínil tak i nejproduktivnějšího florbalistu na straně soupeře Dominika Beneše (1+2).

„Čekal jsem, že tempo utkání bude více intenzivní. Celkově spokojený nejsem, jediné pozitivum je, že jsem vyhráli. Nicméně měli jsme obrovské množství promarněných šancí,“ vysledoval trenér Vítkovic Pavel Brus. Směrem do obrany se mu zdál jeho tým poměrně laxní.

Kouč sparťanů Ondřej Kašpárek upozornil na vlažný vstup do duelu. „Až ve druhé a třetí třetině jsme hráli naši hru. To je přesně to, co potřebujeme předvádět,“ komentoval. Proto si myslí, že hosté do neděle naskočí už lépe. „Jako trenéři nemusíme v tomto ohledu dělat nic extra, sprchu si dali kluci sami,“ podotkl Kašpárek.

Semifinále Livesport Superligy
Sobota 1. května

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha 7:6 (branky: 2. Jakub Hubálek, 5. Tomáš Sladký, 8. Adam Delong, 14. Marek Švajný, 16. Ondřej Sidunov, 39. Lukáš Hájek, 44. Marek Matejčík - 4. Jan Marvánek, 27. Jan Marvánek, 38. Jakub Kolstrunk, 49. Dominik Beneš, 49. Matěj Čermák, 60. Matěj Pruner) VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

​​

Obrázek