TATRAN LOUPIL NA DUBINĚ, HROMADA ŘÍDIL OBRAT PĚTI GÓLY

9. 1. 2022

Na úvod nedělního programu se spolu střetli velcí favorité vedoucí Tatran uspěl na půdě Vítkovic. Sedmnáct gólů nabídlo výjezdní pražské derby v Českých Budějovicích. Vinohrady zvládly důležitou bitvu v Brně. Bohemka doma nasázela čtrnáct gólů Ostravě.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

V úvodní části byli úspěšnější hosté, jež se po gólech Eliáše s Šindelářem dostali do dvougólového náskoku. Vedení Střešovic v prostřední periodě ještě narostlo. I přes snížení z domácích florbalek šel Tatran do kabin s pětibrankovým vedením. To se nakonec ukázalo jako rozhodující.

I když Vítkovice v poslední třetině stáhly hru na dvě formace, tak přes velký tlak dokázaly jen v závěru korigovat, když hrdinu duelu Jurca překonal Martin Gattnar. Na straně hostů se dvěma góly prezentovali Šindelář s Piskáčkem.

Branky: 36. Matejčík, 59. M. Gattnar – 7. Eliáš, 19. Šindelář, 21. Piskáček, 28. Šindelář, 35. Piskáček, 38. Sládeček. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 265. Zásahy brankářů: Souček 12 – Jurco 30. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Předvýběr.CZ Florbal MB 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)

Hosté byli v první části jednoznačně aktivnější, Dvořáka ale překonal jen Curney. Bolka ve druhé třetině nejprve odskočila na 2:0, ale Lípa během necelé minuty srovnala. Středočeši ale zareagovali dalšími třemi trefami. Poslední perioda nabídla sedmigólovou přestřelku, ale úřadující mistr si triumf nenechal sebrat.

Branky: 26. Slaný, 26. Dzierža, 44. Tichý, 55. Kopič, 58. Kopič – 7. Curney, 25. Bína, 28. Pěnička, 30. Šebek, 35. Tomašík, 43. Curney, 47. Chroust, 57. Tokoš, 60. Tomašík. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 123. Tásahy brankářů: Dvořák 28 – Bauer 9. | ONLINE | VIDEO | OHLASY DERKA | OHLASY DVOŘÁK | OHLASY TOMAŠÍK | OHLASY STOŽICKÝ

BLACK ANGELS – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 11:6 (2:2, 2:2, 7:2)

Diváci v českobudějovické sportovní hale viděli od úvodu vyrovnanou přestřelku. Oba celky se přetahovaly o vedení. V úvodu třetí periody odskočili Chodovští na rozdíl dvou branek, jenže poté Bleci nejen srovnali, ale duel zcela ovládli. Pěti brankami se pod famózní obrat podepsal Hromada.

Branky: 6. Burian, 12. Burian, 25. J. Boček, 36. Neklan, 45. Hromada, 48. Hromada, 54. Neklan, 58. Hromada, 59. Hromada, 60. Renčín, 60. Hromada – 3. Vošta, 16. Plíhal, 27. Balatka, 29. Eremiáš, 41. Majer, 43. Eremiáš. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 371. Zásahy brankářů: Matiášek 20 – Šimůnek 15. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE – ACEMA Sparta Praha 5:3 (0:1, 1:3, 1:1)

Úvodní perioda nabídla vyrovnanou bitvu, v níž se prosadil jen v 19. minutě Ujhélyi. Brankové hody se rozpoutaly ve druhé polovině první periody a výrazně příznivější skóre svítilo po čtyřiceti minutách na straně pražské Sparty. Panthers se povedlo sice v závěru první části snížit, avšak na srovnání nedosáhli.

Branky: 34. Vykopal, 44. Vykopal, 57. Vykopal – 19. Ujhelyi, 31. Čermák, 34. Čermák, 38. Zouzal, 50. Krbec. Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 112. Zásahy brankářů: Kohút 17 – Hejna 17. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 14:6 (4:0, 3:2, 7:4)

Klokani vletěli do první periody jako uragán a po dvaceti minutách vedli 4:0. Ve druhém dějství se povedlo skórovat i Ostravanům, ale florbalisté Bohemians si i nadále drželi pohodlný náskok. Ten ve třetím dějství ještě markantně narostl. Pěti body se pod čtrnáctigólový příděl podepsal Malič. Hattrickem se prezentoval Cabejšek.

Branky: 6. Forman, 7. Šimáně, 7. Rod, 16. Cabejšek, 28. Buršík, 32. Rod, 32. Růžek, 43. Malič, 44. Cabejšek, 45. Malič, 50. K. Krbec, 51. Cabejšek, 56. Veleba, 57. Forman – 30. Soukup, 33. Pešat, 41. Pešat, 46. Herblich, 48. Klimscha, 56. Kuczera. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 3:1, navíc Sládek 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 115. Zásahy brankářů: Zavřel 46 – Binder 7, Klinka 32. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)

Hattrick otevřel skóre, ve čtvrté minutě se trefil Jalový. Hostům z Prahy se povedlo ve druhé půli první dvacetiminutovky průběh otočit. Ve druhé třetině se povedlo hráčům z SKV utéci na třígólový rozdíl a nakonec také uspět. Brněnští v závěru pouze snížili, avšak Vinohrady si připsaly důležitý triumf a stáhlxy svou ztrátu na posledním místě.

Branky: 5. Jalový, 29. Lhota, 60. Jalový – 14. Švejda, 16. Pergler, 23. Pinkas, 26. Máca, 38. Máca. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 97. Zásahy brankářů: Raška 11 – Šantora 14. | ONLINE | VIDEO | OHLASY ŠIŠKA | OHLASY PROCHÁZKA | OHLASY BOUŠA | OHLASY MÁCA