​​

CHODOV DAL TŘINÁCT GÓLŮ, OSTRAVA MASIVNĚ PORAZILA LÍPU

25. 9. 2021

Nejvyšší soutěž mužů pokračovala čtvrtým kolem. Chodov v na góly bohatém utkání zdolal Královské Vinohrady. Prolomit nulu na bodovém kontě chtěla Česká Lípa, která však vysoko podlehla FBC Ostrava.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:7 (5:2, 5:1, 3:4)

Chodov v pražském derby ovládl úvodní třetinu, během níž skóroval pětkrát. O dva zásahy se postaral Mikuláš Komárek, který navíc neproměnil trestné střílení. Své vedení v průběhu dalších minut navyšoval a už po čtyřiceti minutách vedl jasně 11:3. Velkou přestřelku pak dovršila třetí část. Pěti góly se pod výsledek podepsal Marek Vávra.

Branky: 1. Maxa, 4. Komárek, 11. Bauer, 14. Komárek, 18. Eremiáš, 22. Skřivánek, 26. Vávra, 31. Vávra, 36. Vošta, 36. Vávra, 42. Vávra, 43. Komárek, 58. Vávra – 7. Pergler, 20. Z. Stuchlík, 27. Pergler, 42. Kopecký, 42. Kopecký, 43. Strnad (vl.), 46. Švejda. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: Hodík 21 – Šantora 2, Musil 33. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP OSTRAVA 5:13 (1:2, 3:5, 1:6)

Ostravané nakročili za vítězstvím už v prvním dějství, když se dostali do vedení dvěma góly Šimona Soukupa. Ve druhém dějství sice domácí smazali manko ve skóre, nicméně svěřenci Tomáše Svačinky opět odskočili a zvyšovali náskok. Jasnou výhru potvrdili během třetí třetiny, kdy završil bilanci 4+2 Wojciech Malajka. Pět asistencí měl na kontě Michal Sládek. Poslední fáze utkání přinesla i červenou kartu pro českolipského Tomáše Nováka.

Branky: 15. Kopič, 26. Kopič, 27. Novák, 38. Krajcigr, 53. Kopič – 10. Soukup, 15. Soukup, 21. Kuczera, 30. Chatrný, 31. Malajka, 35. Pešat, 40. Kuczera, 41. Gál, 43. Malajka, 48. Pešat, 49. Malajka, 52. Hurta, 58. Malajka. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2 + Tomáš Novák ČK1 + 5:1. Využití: 0:5. Diváků: 147. Zásahy brankářů: Ponomarev 14, Chyna 7 – Binder 19, Klinka 5. | ONLINE | VIDEO