SOKOLOVÉ ŽIJÍ. DRAMA NA DAŠICKÉ ROZSEKL PETRŽELA!

23. 4. 2022

Do čtvrtého duelu baráže o Livesport Superligu vstoupili jako favorité brněnští Bulldogs, kteří vedli 2:1 na zápasy. Výhodu domácího prostředí však měli florbalisté z Pardubic, kteří si také před více než čtyřmi sty diváky vynutili pátý zápas série.

SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno 8:7p (3:2, 1:0, 3:5 – 1:0)

Sokoli vlétli do utkání na Dašické mnohem lépe. Hnáni svými fanoušky už po necelé půlminutě skórovali, když se prosadil Zozulák. Náskok Východočechů narostl v polovině první třetiny, Bulldogs však dvakrát v samotném závěru snížili.

Prostřední perioda nabídla více taktického boje. Přesto však viděli diváci branku, kterou měl v 31. minutě na svědomí Kučera. Vedení o dvě branky ale domácím příliš klidu nezaručovalo. Zvlášť, když krátce po startu třetí části snížil Grlický.

Sokoli znovu odskočili díky Prixovi a ve 48. minutě nejprve mohl vrátil Jihomoravany do kontaktu Marek, ale jeho trestné střílení vychytal Denemark. Vzápětí však udeřil Žižka, který poté druhým zásahem v duelu srovnal stav na 5:5.

Pardubičtí florbalisté však hned poté uplatnili své zkušenosti a ani ne minutu po Žižkově vyrovnání zkompletoval hattrick Zozulák, na kterého navázal ještě o pár desítek vteřin později Pakosta, jenž přiblížil Východočechy k rozhodujícímu pátému duelu.

Ten ale nechtěli připustit Brňané. Třetí gól zapsal Žižka a do prodloužení poslal střetnutí Sedmera. V něm poté rozhodl střelou na bližší Haltmarovu tyč David Petržela.

Branky: 1. Zozulák, 10. Zozulák, 18. Šmíd, 31. Kučera, 46. Prix, 54. Zozulák, 54. Pakosta, 64. Petržela – 18. Marek, 20. Grlický, 44. Grlický, 49. Žižka, 53. Žižka, 58. Žižka, 58. Sedmera. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 416. Zásahy brankářů: Denemark 15 – Haltmar 14. Stav série: 2:2.