SPARTA USTÁLA PRVNÍ ČTVRTFINÁLE, USPĚL I CHODOV

26. 2. 2022

Úvodní boje play-off se rozhořely ve florbalové Livesport Superlize. Do čtvrtfinále vstoupil vydařeně Chodov, jenž obstál proti Vítkovicím. Dramatické derby urvala pro sebe Sparta a obrat v bitvách o záchranu ukázaly Královské Vinohrady. Vítěze základní části potom dlouho trápil Liberec.

Čtvrtfinále play-off
1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)

Chodov se dostal během první části do náskoku 2:0, který zajistili Ondřej Vošta s Mikulášem Komárkem. Vítkovice proto celou dobu doháněly manko a trvalo do půlky zápasu, než se dotáhl na 3:3 Rostislav Gattnar. Tým z Jižního Města ale pokračoval v efektivním výkonu a brzy opět získal výhodu dvou tref. Stejně tak se pokračovalo po pauze a Chodov si i díky hattricku Petra Majera pohlídal vítězství 7:3.

Branky: 19. Hubálek, 26. Zubek, 28. R. Gattnar – 1. Vošta, 13. Komárek, 26. Vávra, 31. Ondrušek, 34. Majer, 46. Majer, 50. Majer. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 206. Zásahy brankářů: Souček 8 – Hodík 23. ONLINE | OHLASY

Tatran Střešovice – BLACK ANGELS 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)

Důležitá byla fáze duelu kolem jedenácté minuty. Black Angels totiž dohnali ztrátu jediného gólu, jenže Tatran prakticky hned znovu odskočil a upevnil si vedení. Podobně pokračovali domácí hráči v prostřední třetině, kdy během zhruba dvou minut utekli o další čtyři branky. Black Angels si proto vybrali oddechový čas.

Vysoký rozdíl skóre ale znamenal, že si Tatran už došel s přehledem pro úvodní výhru v play-off. Na ní se podílel třemi zásahy David Šimek.

Branky: 5. Šimek, 11. Němeček, 18. Šindelář, 35. Beneš, 36. Kreysa, 37. Beneš, 38. Čermák, 51. Šimek, 55. Šimek – 11. J. Boček. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 396. Zásahy brankářů: Kříž 21 – Matiášek 3, Körber 5. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Pražské derby potvrdilo, že na sebe narazily velmi vyrovnané týmy. Sparťané sice dali první gól a během druhé třetiny šli do vedení o dva góly, jenže ani to jim nepřineslo klídný závěr utkání. Bohemians v posledních minutách snížili a mohli ještě smazat ztrátu, ovšem domácí hráči výsledek udrželi. Ve prospěch Sparty rozhodl Matěj Čermák.

Branky: 14. Ujhelyi, 24. Košir, 32. Pruner, 35. Čermák – 24. Forman, 34. Šebek, 57. Petrák. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. Diváků: 396. Zásahy brankářů: Beneš 16 – Zavřel 6. ONLINE | OHLASY TRENÉŘI | OHLASY HRÁČI

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBC Liberec 8:3 (2:2, 1:0, 5:1)

Velkému favoritovi kladl Liberec dlouho odpor. Během první třetiny dokonce šli Severočeši dvakrát do vedení a vítěz základní části musel dotahovat. Vyrovnaný stav trval i skoro celé prostřední dějství, nicméně zrušil ho až ve 39. minutě Milan Tomašík pro domácí. Těsný rozdíl hájila Boleslav také ve finální pasáži hry, přestože Liberec ještě vzdoroval. Zbytek střetnutí si domácí ovšem pohlídali a nepřipustili překvapení.

Branky: 13. Tokoš, 16. Koláčný, 39. Tomašík, 48. Curney, 55. Koláčný, 55. Suchánek, 57. Beneš, 59. Koláčný – 8. Světlík, 14. Klucho, 45. Ferdan; rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka; vyloučení: 0:4 + navíc Dlesk (LIB) os. trest. Využití: 2:0. Diváků: 390. Zásahy brankářů: Bauer 7 – Mück 24. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

1. kolo play-down
SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 –0:1)

Z vydařené úvodní desetiminutovky těžily Pardubice, které se brzy ujaly náskoku 2:0. Rozdíl přitom udržely také po celou druhou třetinu, kdy nepadla branka na žádné straně. Drama však nebylo u konce, jelikož Královské Vinohrady později skórovaly a přiblížily se vyrovnání.​ Na něj hosté nakonec i dosáhli, což znamenalo prodloužení.

V bonusovém čase se dlouho nikdo nemohl střelecky prosadit a schylovalo se k nájezdům. Na sklonku 69. minuty ovšem určil finální výsledek Jan Procházka, který tak završil otočku Vinohrad načatou ze třetí části.

Branky: 1. Nezval, 9. Smola – 46. Pergler, 55. Klápa, 69. Procházka. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 253. Zásahy brankářů: Haleš 20 – Musil 15. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:3, 3:1, 1:1 – 1:0)

Pořádně vyrovnaný souboj o záchranu se konal také v České Lípě. Hattrick se tam ujal náskoku 3:1, ale Severočeši se postupně vrátili zpět do hry. Žádný z týmů ale neměl klíčovou převahu, a proto došlo stejně jako v Pardubicích na prodloužení. Nemuselo se přitom ani čekat dlouho, když rozhodl po čtyřiceti sekundách Daniel Štěrba. Česká Lípa tak vede 1:0 na duely a potřetí v sezoně porazila Brno v nastaveném čase.

Branky: 14. Ekl, 27. Karel, 31. Krajcigr, 40. Slaný, 43. Slaný, 61. Štěrba – 5. Dvořák, 9. Bednář, 18. Dvořák, 36. Brom, 44. Hronek. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 257. Zásahy brankářů: Dvořák 12 – Raška 9. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ