LIBEREC JDE NA OSMOU PŘÍČKU, V PRODLOUŽENÍ ROZHODL STRÁNSKÝ

10. 1. 2022

V pondělí sehrály celky Pardubic a Liberce dohrávku 22. kola, před kamerami ČT sport nakonec vyrovnanou bitvu ovládli liberečtí florbalisté. Důležitou bitvu o pozice v tabulce rozhodl zejména juniorský mistr světa Šimon Stránský, který vstítil dvě branky.

Začátek televizního klání byl opatrný, pak se ale oba celky rozehrály a hrálo se nahoru dolů. Pardubice dvakrát výrazně zahrozily, liberecký brankář ale v obou případech předvedl skvělý zákrok a umožnil tak svým spoluhráčům v 11. minutě otevřít skóre zápasu.

Toto vedení si liberecký celek držel až do 27. minuty, trojice branek v rozmezí dvou minut a dvaceti vteřin v jeho síti ale znamenala velký obrat a živou vodu pro domácí Pardubice. Aby ale utkání nebylo monotónní, předvedl srovnání skóre také Liberec, a to ještě před druhou sirénou. Nejprve se po krásné individuální akci trefil Stránský, na 3:3 pak skóroval Jakub Mádlo.

Také třetí perioda se nesla ve znamení branek v rychlém sledu, neboť se nejprve do vedení vrátil Liberec, za který přidal svůj druhý gól v zápase Vojtěch Wiener již devět vteřin po zahajovacím buly, o chvíli později ale domácí florbalisté skóre utkání znovu srovnali.

Tak, jak tomuto duelu slušelo, rozhodovalo v něm o vítězi až nastavené prodloužení. V tom si míček na starosti vzal již jednou zmiňovaný Stránský, jenž svou druhou trefou v zápase rozhodl o výhře Liberce, který se tak v tabulce posouvá na osmé místo před ostravské FBC.

SOKOLI Pardubice – FBC Liberec 5:6p (0:1, 3:2, 2:2, 0:1)

Branky: 27. Žáček, 29. Šmíd, 30. Šmíd, 43. Kučera, 51. Kučera - 11. Wiener, 35. Stránský, 39. Mádlo, 41. Wiener, 53. Wiener, 62. Stránský. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 250. Zásahy brankářů: Haleš 17 – Mück 9. | ONLINE | OHLASY