SPARTA A VÍTKOVICE NA DRUHÝ POKUS VYHRÁLY, CHODOV PŘETLAČIL PANTHERS

11. 3. 2018

V nedělních utkáních Tipsport Superligy byly k vidění napínavé zápasy, Vítkovice srovnaly stav série s Tatranem vyhranými nájezdy, Chodov po obratu uhájil těsnou výhru nad Panthers. Na 1-1 na zápasy srovnala také Sparta proti Bohemians, jako jediná vyhrála vysoko Mladá Boleslav nad Pardubicemi. Znojmo těsnou výhrou vyrovnalo sérii 1. kola play down s Bulldogs, naopak druhý bod proti Ústí si připsal Liberec.

Pardubičtí i ve druhém utkání brzy inkasovali, po třiceti dvou vteřinách hry otevřel skóre jejich bývalý hráč Krajcigr, jenž jim nakonec nastřílel hattrick, což se povedlo i Gruberovi. Prakticky rozhodnuto už bylo po první třetině, kdy Mladá Boleslav vedla 6:1, zbytek utkání se jen dohrával.

I ve druhém střetnutí mezi Bohemians a Spartou se ujali hosté vedení, tentokrát ho ale Sparta dokázala udržet, když domácí pouze dvakrát snížili na rozdíl jedné trefy. „Sparta nás předčila v jednoduchosti a samozřejmě i v nasazení a zodpovědnosti směrem do obrany, kdy nám prakticky nenechala ani píď hřiště,“ hodnotil kouč Jedlička.

Vítkovická cesta za srovnáním série byla hodně složitá, jelikož Střešovice ještě po druhé třetině držely vedení na své straně. Vítkovice tři minuty před koncem základní hrací doby srovnaly a obrat dokonaly v samostatných nájezdech.

Chodov nevstoupil dobře do zápasu, po čtyřech minutách Otrokovice vedly 2:0. Po bezgólové druhé části domácí srovnali po jedenácti vteřinách třetí třetiny, v níž druhý obrat skóre už ubránili a nepustili Panthers ani do závěrečného tlaku.

Těsným výsledkem skončil i duel 1. kola play down mezi Znojmem a Bulldogs, diváci ve Znojmě příliš branek neviděli. Domácí se dvakrát ujali vedení, to druhé i přes power play Brna udrželi a vyrovnali stav série. „Bylo to rychlé, tvrdé a mělo to patřičný náboj, divákům se musel zápas líbit,“ řekl domácí trenér Šťastník.

Ústí dvakrát v úvodu utkání vedlo, jenže Liberci se povedl závěr třetiny, ve kterém odskočil na rozdíl dvou branek. Ve druhé dvacetiminutovce domácí brankový rozdíl ještě navýšili a bylo v podstatě rozhodnuto. Na čtyři góly asistoval Sálat.

Výsledky čtvrtfinále play off

2. zápasy

Neděle 11. března

Technology Florbal MB – Sokol Pardubice 10:1 (stav série 2-0)

FbŠ Bohemians – ACEMA Sparta Praha 2:4 (stav série (1-1)

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Teka Střešovice 4:3 po sam nájezdech (stav série 1-1)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 4:3 (stav série 2-0)