​​​​

SPARTA, CHODOV A BOLESLAV DRŽÍ PO ČTYŘECH KOLECH PLNÝ POČET BODŮ

29. 9. 2019

V superlize zůstává posledních pár týmů, které zatím ani jednou výsledkově nezaváhaly. Bez nejmenší ztráty prošly prvními čtyřmi koly Mladá Boleslav, Chodov a Sparta, které se dělí o tři pozice na vrcholu tabulky. Pouze o bod za nimi se drží Vítkovice, jež zvládly dramatický souboj v České Lípě.

Střeleckou přetahovanou s Panthers Otrokovice dovedli k vítěznému závěru Bohemians. Ve třetím dějství zlomili Pražané odpor soupeře a poprvé v utkání mu utekli na rozdíl tří tref. Na výhře domácích nic nezměnilo ani snížení Panthers z předposlední minuty hry.

Nejvyšší výhru kola si připsala Mladá Boleslav, která dominovala proti Tatranu Střešovice. Pražané ztratili duel na domácí půdě 2:10, když gól a čtyři asistence získal Milan Tomašík. Dvěma brankami a stejným počtem přihrávek dal o sobě vědět také Patrik Suchánek. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas se zlomil poměrně pozdě. A do té doby byl Tatran v útočném pásmu hodně nebezpečný. My jsme dnes předvedli výborný výkon v obraně a po dlouhé době byli produktivní v koncovce,“ shrnul trenér Boleslavi. Ta se o skóre posunula na první místo soutěže.

Venku se dařilo i Chodovu, jemuž neuteklo vítězství nad Pardubicemi v Chrudimi. Rozhodující byla druhá třetina, kterou Pražané kontrolovali 7:0 a celkově uspěli 8:2. Napínavější souboj čekal Spartu v Brně proti tamějšímu Hattricku, nicméně ani ACEMA nezaváhala a přetlačila nováčka 5:3. Chodov i Sparta tak doplňují Boleslav na seznamu dosud neporažených týmů letošní sezóny.

Hned trojici utkání muselo rozhodovat prodloužení. Čtvrtou příčku tabulky si zajistily Vítkovice, když Marek Bräuer dal rozdílovou branku České Lípě. Dva body ukořistily i Královské Vinohrady, které vyrovnaly v poslední půlminutě a následně přidaly 55 sekund před koncem prodloužení gól na 5:4. Pozici uprostřed pořadí superligy si pojistil Liberec díky výsledku 8:7p proti Black Angels.