​​

SPARTA DOSTALA OD BOHEMIANS OSM GÓLŮ, V TABULCE ZŮSTANE DRUHÁ

17. 12. 2018

Boj o play-off se dramatizuje. V televizní dohrávce 16. kola Tipsport Superligy uspěli Bohemians nad favorizovanou Spartou jasně 8:2. Acema tak opouští první pozici tabulky a dovolila svému soupeři se dotáhnout na osmé místo, kde figurují Bulldogs Brno.

8 : 2
3:11:14:0 -:-
Branky: 1. Josef Juha, 19. Viktor Kopecký, 20. Kryštof Krbec, 40. Tomáš Kindl, 45. Kryštof Krbec, 53. Jakub Buršík, 55. Viktor Kopecký, 59. Viktor Kopecký - 3. Milan Garčar, 24. Jan Marvánek, 40. Milan Garčar

Bohemians udělali důležitý krok směrem k bodům už v první třetině. Na rychlý gól Josefa Juhy po 13 vteřinách hry sice ještě odpověděl Milan Garčar, ale konec periody patřil opět klokanům. Dvě slepené trefy pomohly florbalistům Bohemians k náskoku 3:1, který si hlídali také v další fázi duelu.

Do druhého dějství naskočili svojí druhou brankou sparťané, když snižoval Jan Marvánek. Jejich proměňování šancí se však následně již nezlepšovalo. Bohemians navíc pomohlo, že jejich soupeř nevyužil v závěru třetiny trestné střílení. Gólový úder tak přišel na opačné straně hřiště, kde v čase 39:58 spadl míček do sítě Sparty. „Domácí“ tým díky tomu držel skóre 4:2.

Třetí část zápasu otevřel přesnou střelou Kryštof Krbec a Acema řešila ještě složitější situaci. S blížícím se koncem utkání se proto musel papírový favorit uchylovat ke hře bez gólmana. Tato herní varianta ale mužstvu Ondřeje Kašpárka nevyšla a Bohemians zvítězili 8:2. Nejvíce bodů zaznamenal Viktor Kopecký (3+1).

Sparta se tak do čela tabulky nevrátila a zůstala o skóre druhá za Mladou Boleslaví. Bohemians si naopak přilepšili a bodově se dotáhli na osmé Bulldogs Brno.