​​​​​​​

SPARTA JE PO SKALPU BOLESLAVI PRVNÍ! TATRAN ZDEMOLOVAL ZNOJMO

17. 2. 2019

Nedělní program pětadvacátého kola Tipsport Superligy mužů je už minulostí. Diváci se rozhodně nenudili a mohli sledovat velmi atraktivní souboje. Ve šlágru kola si Sparta poradila s Mladou Boleslaví a ostravské FBC si vybojovalo místo mezi týmy, které budou hrát v nejbližší době play-off.

Nejsledovanějším duelem by se dala označit bitva mezi Mladou Boleslaví a Spartou. Ačkoliv šli domácí florbalisté brzy do dvoubrankového vedení, sparťané se vzchopili a převrátili stav klání na svou stranu. Od té doby se týmy přetahovaly o vedení a fanoušci si mohli užít skvělou podívanou. Přes šest stovek přítomných sledovalo vyrovnávací gól Jana Jelínka ze 44. minuty, avšak poté už se o rozseknutí celého dramatu postarala Sparta. Ta je kolo před koncem základní části první.

Za to v Ostravě se bojovalo o pozici, která by florbalistům FBC zaručila účast v play-off. I přes pomalejší rozjezd svěřenci Karla Ševčíka bodovali a po výsledku 6:3 se mohli zaslouženě radovat. Poražené Brno tak stále zůstává na předposlední příčce. O vstupenku do vyřazovací fáze budou bojovat do poslední chvíle florbalisté pražských Bohemians, kteří zdolali v neděli večer Českou Lípu a ztrácejí na osmý Liberec tři body. Dalším adeptem na play-off jsou Otrokovice. Panthers udělali první velký krok k účasti - porazili severočeský Liberec 9:3. Aktuálně však s pětatřiceti body obsazují sedmé místo, a tak definitivně rozhodne zápas s Pardubicemi. Čeká nás uprostřed tabulky ještě mírná rošáda?

Po bezbrankové první třetině si desáté místo udrželi muži z Královských Vinohrad, jejichž obrana byla téměř stoprocentní. Pardubice se během základní hrací doby prosadily pouze jedinkrát, což SKV hrálo do karet. O pár kilometrů dál, ve střešovické Stodole, zdecimoval Tatran poslední Znojmo rozdílem třídy. Nejvíce produktivní byli rudí ve druhé části hry, kdy nasázeli devět gólů. Sedmi body a statistikou pět gólů – dvě asistence se blýskl Jakub Kolísko.