​​​​​​​

SPARTA JE V SEMIFINÁLE! CHODOV URVAL VÍTĚZSTVÍ PROTI OSTRAVĚ

13. 3. 2019

Třetím semifinalistou letošní sezony jsou florbalisté z pražské Sparty, kteří v dramatickém klání sestřelili Bohemians v samostatných nájezdech. Jediná nerozuzlená série zůstává tak mezi Chodovem a Ostravou, kde je stav příznivější pro hráče z Jižního Města. Kdo se stane čtvrtým týmem, jenž se ocitne v semifinále Tipsport Superligy?

Pátý zápas čtvrtfinálové série mají za sebou florbalisté Chodova a Ostravy. Na Jižním Městě se žádné gólové hody nekonaly, obě mužstva podala zodpovědný výkon a jako více produktivní se tentokrát ukázali domácí. Pražané šli do vedení zásluhou Toma Ondruška, jehož rána k bližší tyči překonala Štěpána Laju, ale o necelých deset minut byl stav nerozhodný, když se FBC prosadilo v početní převaze. Chodov si vybudoval dvoubrankové vedení, které mohli jejich soupeři v polovině třetí třetiny definitivně smazat. Jakub Mendrek trestné střílení ale neproměnil a hosté se srovnání nedočkali. Při power-play si druhý gól na své konto připsal Marek Švajný. Chodov tak vede v sérii 3-2.

O pár kilometrů dál, na Podvinném mlýně, jásaly tribuny při posledním nájezdu Jakuba Marvánka, jehož proměněný tah na bránu znamenal postup sparťanských hráčů do TOP 4. Vyrovnaný duel sledovalo ve sportovní hale přes šest stovek diváků, jimž bylo umožněno vidět gólovou přetahovanou. Jednou se ve vedení ocitli zelenobílí, třikrát rudí. Velkou zásluhu na čtvrtém skalpu Bohemians má Radim Křenek, jenž asistoval u první trefy Milana Garčara, poslal Spartu do vedení 3:2 a jeho samostatný nájezd zakončen do horního rohu Kotoučkovy svatyně byl označen jako ten rozhodující.