{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SPARTA SROVNALA KROK S KLADNEM. STAV SÉRIE JE 1:1

Obrázek ke článku
19. 3. 2017

Po sobotním vítězství Kanonýrů Kladno 7:4 na půdě pražské Sparty se o den později oba soupeři poměřili znovu. Tentokrát byl úspěšnější domácí tým, který vybojoval vítězství 6:4.

6 : 4
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:11:03:3 -:-
Branky: 14. Jaroslav Jaroš, 17. Matěj Pruner, 33. Jan Marvánek, 42. Lukáš Ujhelyi, 47. Ondřej Svatoš, 51. Ondřej Svatoš - 4. Ondřej Riebauer, 52. Tomáš Nushart, 53. Marek Soukup, 55. Tomáš Nushart

Kladno nedokázalo navázat na povedený výkon ze sobotního zápasu. Sparta dokonce po prvních dvou třetinách vedla na střely 22:9. „Nám se vůbec nedařilo vypracovávat střelecké příležitosti, natož se ke střelbě dostat,“ hodnotí hlavní problém svého týmu útočník Kanonýrů Tomáš Nushart. „Sparta naopak občas změnila svou taktiku nahazovaných balónů a také trestala naše chyby,“ dodává.

První a druhou branku Kladna od sebe dělilo téměř osmatřicet minut. To je v šedesátiminutovém utkání skutečně dlouhá prodleva. „Naše hra byla velmi hektická a nedařilo se nám vytvářet si šance. Nebezpečí jsme začali být až v šesti,“ připomíná Nushart posledních deset minut utkání, které jeho tým odehrál bez brankáře a dokázal vstřelit tři branky.

I přes nedělní výhru Sparty lze za úspěšnější tým úvodního víkendu označit hosty z Kladna, neboť dokázali zvítězit na venkovním hřišti. „Odvážíme si z půdy soupeře jeden bod, což považuji za mimořádný úspěch. Zápasy zároveň ukázaly styl, kterým se jistě bude hrát i nadále. Tvrdá hra, velmi fyzické pojetí florbalu, žádná velká pastva pro oči,“ vyjmenovává charakteristické znaky probíhající série.

Play-down pokračuje v sobotu 25. března třetími zápasy.

Tabulka soutěže
Obrázek