SPARTA SROVNALA SÉRII S BOHEMIANS

11. 3. 2018

V prvním velice vyrovnaném utkání série nakonec ukořistili vítězství v prodloužení Bohemians, v tom druhém se po zaznění píšťalky radovala Sparta. Tentokrát se rozhodlo hned v základní hrací době, přes 500 diváků v hale vidělo výhru Sparty 4:2.

Po prvním zápase zůstala Sparta zklamaná, když přišla o tříbrankové vedení a nakonec prohrála v prodloužení. O to větší chuť byla tentokrát Bohemians porazit. Stejně jako v předešlém utkání se hrálo ve velice vysokém tempu, tvrdé osobní souboje byly vidět u obou týmů. Nicméně to byla opět Sparta, kdo se dostal do vedení jako první. Ondřej Svatoš vstřelil dvě rychlé branky a dostal svůj tým do výhodnější pozice. Snížení přišlo pár sekund před koncem první třetiny, Beneše překonal střelec domácích Jakub Šárka.

Do konce utkání se Bohemians zmohli ještě na jednu branku, tentokrát se trefil Patrik Šebek, který snižoval na 2:3. To ale nestačilo, Sparta se navíc dostala do vedení o dva góly zásluhou kapitána Milana Garčara. Ve vyhroceném utkání nebylo nouze o vyloučení, domácí měli k dispozici dokonce čtyři přesilovky. Nakonec ale neschopnost proměnit v klíčových momentech rozhodla o vyrovnání série na 1-1, což věděl i gólman domácích Michal Kotouček: „Dneska rozhodlo naše neproměňování šancí, naše přesilovky, kde nedáváme góly. Na druhou stranu nám tam občas spadnou i góly se štěstím, takže opravdu rozhodují drobnosti.“

Právě Kotouček strávil většinu svého florbalového života ve Spartě, před letošní sezónou ale přestoupil do Bohemians. Žádný speciální náboj pro ně ale utkání proti bývalému klubu nemají: „Nevidím v tom rozdíl, v zápasech proti Spartě a ostatním soupeřům. Vždycky se snažím chytat na maximum.“

Sparta nakonec uhájila vítězství 4:2, neměla to ale rozhodně jednoduché. Svůj podíl na vítězství má i brankář Martin Beneš, který obzvláště ve třetí třetině pochytal velké množství šancí: „Bohemians vždy hodně tlačí, jsou silní na balónku. Především jejich první lajna je nebezpečná, dokáže vymyslet spousty netradičních akcí a zakončení. My jsme ale oproti včerejšku fungovali mnohem lépe do obrany, zblokovali jsme spousty střel a krosů.“

Po dvou utkáních je stav série vyrovnaný 1-1, další utkání se odehrají 17. A 18. března v Aréně Sparta.