​​​​

SPARTA UDRŽELA TŘETÍ PŘÍČKU, VINOHRADY ZTRATILY SVOU POZICI V ELITNÍ OSMIČCE

6. 12. 2019

V rámci pátečního programu Superligy florbalu týmy elitní čtyřky potvrdily role favoritů a zvítězily. Krutou prohru utrpěly Vinohrady na půdě Otrokovic, neboť pro ně znamenala ztrátu průběžné pozice mezi osmičkou týmů pro play-off. Pardubice nadále zůstávají s velkou ztrátou poslední.

Týmy na prvních čtyřech místech tabulky neponechaly vůbec nic náhodě a velmi přesvědčivě zvítězily. Na první pohled se jako těsné jeví vítězství Sparty v Ostravě 6:5. Favorit měl utkání většinu času výsledkově pod kontrolou, ještě tři minuty před koncem vedl 6:2. Bodově plodný večer prožil alternující kapitán pražského celku Radim Křenek, který dvě branky vstřelil a na další nahrál.

Mladá Boleslav nasázela brněnskému Hattricku deset branek, přičemž inkasovala pouze jednou a postarala se tak o nejjednoznačnější vítězství kola. V ráži byl opět nejproduktivnější hráč soutěže a lídr historických statistik Jiří Curney, ten vstřelil čtyři branky.

Úřadující mistři z Vítkovic se pustili do přestřelky s Libercem, která přinesla celkem dvacet branek. Liberec sice po úvodní třetině vedl 2:0, tu prostřední však fatálně nezvládl a prohrál ji 1:8, celkově ostravskému celku podlehl 7:13. V souboji hattricků Josefa Rýpara a Radka Valeše se ukázal jako významnější ten vítkovické opory.

V pražském derby se radovali hráči Chodova, kteří v domácím prostředí nedali šanci svým rivalům z Bohemians a zvítězili 8:3. Marek Vávra, nejproduktivnější hráč týmu z Jižního Města, si připsal čtyři kanadské body za dva góly a dvě nahrávky, vstřelil vítěznou branku a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Pardubice vůbec neprožívají povedenou sezónu, jsou beznadějně poslední s pouhými šesti body a svou nelichotivou bilanci potvrdily také v zápase v České Lípě, která je přehrála výsledkem 9:3. Utkání ovšem bylo výsledkově vyrovnané až do osmatřicáté minuty, poté však domácí celek spustil gólostroj.

Vinohrady měly šanci upevnit si svou pozici mezi osmi nejlepšími týmy soutěže, dokonce se mohly dotáhnout na kontakt se šestým místem, které okupovaly Otrokovice. Právě na půdě tohoto soupeře nastoupily k vzájemnému souboji, který se pro ně dlouho vyvíjel nadějně. Po první třetině vedly 3:0, po druhé 5:4, ta poslední však patřila domácím, kteří dokráčeli k výhře 10:6 a svého soupeře poslali na průběžnou devátou příčku tabulky.

Kompletní přehled pátečních výsledků a následujícího programu nalezete ZDE.