{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STODOLA A DĚKANKA JSOU MINULOSTÍ. STĚHUJÍ SE I BLACK ANGELS

Obrázek ke článku
8. 9. 2020

Zatímco Sparta zůstává na Podvinném mlýně a Chodov na Jižním Městě, další pražští zástupci v Livesport Superlize své domácí haly před nadcházejícím ročníkem mění. Kvůli špatnému stavu sportovišť se stěhují elitní týmy Tatranu Střešovice i Bohemians. Black Angels zase hledali možnost co nejkratšího dojíždění. Nejvyšší tuzemská florbalová soutěž se tak v nadcházejícím ročníku bude nově hrát v Řepích nebo Kbelích.

Problém s tím, že by se hráči v nových halách necítili jako doma, prý nehrozí ani u jednoho z klubů. Tatran Střešovice už v Řepích nějakou dobu trénuje a odehrál tam i utkání vrcholové části Českého Poháru. Klokani z Bohemians našli útočiště na Vinohradech, kde už v minulosti hráli například zápasy play-off. Black Angels si od zázemí ve Kbelích zase slibují vyšší fanouškovskou základnu.

Tatran a nové reprezentativní prostředí

„Stěhování bylo tématem již několik let. Legendární halu Stodolu není možné z různých důvodů smysluplně rekonstruovat, a proto jsme museli hledat nový reprezentativní prostor,“ vysvětlil generální manažer Tatranu Jakub Menhart. Jediné obavy má zatím pouze z kapacity Sportovního centra v Řepích. „Český florbal v tuto chvíli požaduje 500 míst na sezení a hala jich nabízí ‚pouze' 400. Jsme si ale jisti, že dlouhodobě těchto několik míst navíc vyřešíme,“ dodal Menhart.

Zejména na nový povrch se těší Milan Meliš, jednadvacetiletý útočník Tatranu. „Nejen ze strany soupeřů, ale i od nás se v poslední době objevovaly stížnosti na špatný povrch ve staré hale. Alespoň tak zmizí narážky, že by k nám týmy jezdily nerady právě kvůli hrací ploše,“ uvedl nejproduktivnější hráč střešovického A-týmu v uplynulé sezoně. Zároveň doufá, že nová hala bude i větším lákadlem pro fanoušky.

Úvodní duel v novém domově odehrají Střešovičtí v neděli 13. září, kdy od 19 hodin přivítají v prvním superligovém kole Sokol Královské Vinohrady. Kromě samotného křestu sportovní haly bude k vidění i nový maskot T-Rex či speciální nástupová show.

Na Děkance není pro florbal místo

S podobnou situací jako Tatran se po skončení ročníku 2019/2020 potýkali i zástupci Bohemians. Zázemí na Děkance nebylo pro klub už důstojné. „O velkých změnách ve využití sportovního areálu Děkanka se mluvilo už několik let a během roku 2019 začalo být jasno, že pro florbal zde už nebude místo,“ nastínil prezident klubu FbŠ Bohemians Martin Musil. Nový azyl tak našli v sokolovně na Vinohradech. „Věříme, že rozšířením kapacity haly na Vinohradech se vytvoří zázemí i pro větší divácké návštěvy. Samozřejmě víme, že jsme tu ‚jen na návštěvě',“ uvědomuje si Musil.

Podle Pavla Čiháka, který v Bohemians strávil už více než patnáct let, byl přesun jen otázkou času. „Děkanka je spojená i s nostalgií, protože tam většina kluků z našeho týmu s florbalem začínala. Zázemí a povrch ale už něco pamatují, takže v tom budou Vinohrady lepší, i když to nebude domácí hala,“ míní osmadvacetiletý obránce. Z nízké divácké podpory však také strach nemá. „Florbal není sport, kam by chodili lidé, kteří by si jen tak řekli, že se jdou podívat na sport. Fanoušci jsou většinou nějak spojeni s klubem.“

Žádné dojíždění přes celou Prahu

V trochu jiné situaci byli v minulé sezoně Black Angels, protože kvůli nevyhovujícímu domácímu zázemí v Čakovicích hráli svá domácí utkání na Chodově v hale Jedenáctka, tedy na druhém konci Prahy. „Pro naši fanouškovskou základnu nebyla geograficky vhodná. Kbely nám poskytnou zázemí nejmodernější haly v Praze. Sice nesplňujeme stacionární kapacitu 500 sedících diváků, ale to napravíme mobilním řešením,“ vysvětlil prezident klubu Vojtěch Pavlík.

Do nového působiště se těší i dvacetiletý seniorský reprezentant Jakub Boček z Black Angels. „Je super po dlouhé době říci, že budeme mít konečně domácí prostředí. Hala je nedaleko Čakovic, takže daleko dostupnější pro hráče i fanoušky,“ libuje si Boček. Na Jedenáctce se mu, stejně jako Pavlíkovi, nelíbily malé šatny, na které si prý stěžovaly i ostatní kluby hrající nejvyšší domácí soutěž.

KdO hraje kdE v Livesport Superlize?

1. SC TEMPISH Vítkovice - Sport centrum Dubina, Ostrava
ACEMA Sparta Praha - UNYP ARENA, Praha
BLACK ANGELS - SH Kbely, Praha
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - SH Jižní Město, Praha
FBC 4CLEAN Česká Lípa - Městská sportovní hala, Česká Lípa
FBC Liberec - SH Dukla Liberec, Liberec
FBC ČPP Ostrava - ČPP Aréna, Ostrava
FBŠ Hummel Hattrick Brno - SH Maloměřice, Brno
FbŠ Bohemians - TJ Sokol Vinohrady, Praha
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Městská sportovní hala, Otrokovice
Předvýběr.CZ Florbal MB - Městská sportovní hala, Mladá Boleslav
SOKOLI Pardubice - SH Dašická, Pardubice
TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Sokol Vinohrady, Praha
Tatran Teka Střešovice - Sportovní centrum Řepy, Praha

Tabulka soutěže

Obrázek