​​​​

SUPERLIGA FLORBALU: NEVÍDANÝ OBRAT SPARTY, HISTORICKÝ POČIN V PODÁNÍ BLACK ANGELS

27. 9. 2019

Po dvou předehrávkách se v pátek dohrávalo 3. kolo Superligy florbalu. Působivý obrat skóre předvedla Sparta proti Vinohradům, Chodov vyhrál další pražské derby. Česká Lípa uhrála první body do tabulky, totéž se povedlo nováčkům z BLACK ANGELS. Ostravské derby nabídlo drama.

Otrokovice předehrávaly 3. kolo v rámci pondělního televizního utkání proti Hattricku Brno a zvítězily 6:5 v prodloužení. Další předehrávku nabídl čtvrteční School Match, ve kterém Mladá Boleslav porazila florbalisty Bohemians 7:3.

Páteční program odstartovala Sparta v rámci pražského derby, v němž prohrávala na domácí půdě s Královskými Vinohrady těsně před polovinou utkání 0:4, přesto se nakonec radovala z výhry 6:4. K obratu výrazně přispěl obránce Radim Křenek, který vstřelil tři branky a celkem jich má po třech utkáních na svém kontě už šest.

V souboji dvou ostravských celků zvítězily Vítkovice nejtěsnějším rozdílem 3:2. Po bezbrankové úvodní třetině ovládly prostřední část poměrem 3:0 a zdálo se, že mají našlápnuto k pohodlné výhře. Ostravské FBC však zmobilizovalo síly a v závěrečné části náskok téměř dotáhlo.

Stejným skóre s velice podobným průběhem skončilo také severočeské derby mezi domácí Českou Lípou a hosty z Liberce. Lípa vedla po první třetině 3:0, Liberec poté ve druhé a třetí třetině vstřelil po jedné brance. Na vyrovnání se však již nezmohl. Tradiční bodoví lídři Liberce Radek Valeš s Prokopem Ferdanem v zápase nebodovali a po třech odehraných utkáních mají zatím po jednom kanadském bodu.

Poslední dva zápasy Chodova byly velmi podobné ve dvou oblastech. Jednalo se o gólové festivaly a Tom Ondrušek velmi výrazně bodoval. Po výhře 9:8 nad Bohemians, kde chodovský lídr zaznamenal šest bodů za hattrick a tři nahrávky, nyní tým z Jižního Města porazil Tatran 13:10 a Ondrušek k výhře přispěl dvěma góly a třemi nahrávkami. Tentokrát mu mocně sekundoval Mikuláš Krbec, jenž vstřelil čtyři branky.

Historie se psala v pražské sportovní hale Jedenáctka, kde si své historicky první body připsali hráči BLACK ANGELS. Po prohrách s favorizovanými celky Bohemians a Tatranem si nyní vyšlápli na Pardubice, které v gólově bohatém utkání porazili 11:10. V dresu vítězů bodově vynikali především Jakubové Renčín a Boček. První jmenovaný si připsal čtyři body za hattrick a nahrávku, druhý měl ještě o nahrávku více. Za zmínku stojí také dvě branky a nahrávka kapitána Jana Hněvkovského. Hostům nepomohly ani čtyři branky a nahrávka Jana Kourka.