​​​​

SUPERLIGA FLORBALU: PĚT TÝMŮ NADÁLE STOPROCENTNÍCH, PĚT NAOPAK BEZ BODU

22. 9. 2019

Nejvyšší soutěž mužů v sobotu odstartovala program druhého kola výhrami Pardubic a Otrokovic, v neděli pak pokračovala dalšími pěti duely. Plný počet bodů si udržují týmy Mladé Boleslavi, Chodova, Sparty, Tatranu a Vítkovic. Naopak bez bodu zůstávají Ostrava, Česká Lípa, BLACK ANGELS, Královské Vinohrady a Hattrick Brno.

Hned 16 gólů padlo v Pardubicích, kam přijela Česká Lípa. Sokoli vyhráli první třetinu 5:1 a dostatečné vedení udrželi až do samotného konce zápasu. Hosté podlehli svému soupeři 5:11, když za Pardubice nastřílel hattrick Jan Kourek a tři asistence zaznamenal Tomáš Dlesk. Proti tomu nestačil ani výborný výkon českolipského Radka Krajcigra (3+0).

Vyrovnanější výsledek přineslo měření sil mezi Královskými Vinohrady a Panthers Otrokovice. Moravané odpověděli na úvodní trefu SKV a sami se ujali mírného náskoku ve skóre, ale domácí mužstvo se vrátilo do hry. To znamenalo, že pět minut před koncem platil nerozhodný stav 5:5. Následovaly však ještě dvě trefy Otrokovic v podání Štěpána Kostolányho a Ladislava Gála, které jim přece jen zajistily plný počet bodů.

Po nepříliš přesvědčivém vystoupení v Poháru Českého florbalu pražská Sparta uspěla i ve svém druhém vystoupení v nejvyšší soutěži. Po vítězství v Otrokovicích nyní porazila ostravské FBC 6:4. Dvěma góly se na výhře svého týmu podílel osmnáctiletý Matyáš Velc, celkově už má čtyři a je bodovým lídrem svého celku.

Velmi působivé vystoupení mají za sebou florbalisté brněnského Hattricku, kteří podlehli jen velmi těsně 2:4 favorizované Mladé Boleslavi, pouze o gól prohrávali až do poslední minuty zápasu. Třemi góly svému celku k vítězství přispěl Jiří Curney, jeho spoluhráčům se však proti výborně chytajícímu Kejíkovi obdobně nevedlo.

Střešovický Tatran přichystal druhou prohru nováčkovi soutěže BLACK ANGELS, sám naopak obě svá utkání vyhrál. Černé anděli zdolal poměrem 6:3, když se hattrickem a nahrávkou blýskl Milan Meliš.

Florbalisté Liberce nedali svou kůži lacino v domácím utkání proti mistrovským Vítkovicím. Ještě v 38. minutě vedli 5:3, nakonec však podlehli 6:9, k čemuž výrazně napomohl člen all-star týmu domácího mistrovství světa Adam Delong, který zaznamenal pět bodů za čtyři branky a nahrávku.

Velmi těsný souboj se odehrál na pražské Děkance, kde domácí tým Bohemians po velké přestřelce podlehl Chodovu těsným rozdílem 8:9. Bodově explodoval především Tom Ondrušek, který svůj šestý kanadský bod zaznamenal v poslední minutě utkání, když vybídl ke vstřelení rozhodující branky Martina Koutného.