{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

SUPERLIGA SE OPĚT ROZJÍŽDÍ, V PÁTEK NASKOČÍ DO HRY 12 TÝMŮ

Obrázek ke článku
13. 12. 2018

Reprezentační pauza skončila a opět se vrací Tipsport Superliga. V pátek proběhne šest zápasů 15. kola, které přinese pokračování souboje o čelo tabulky. Nejlepší výchozí pozici zatím mají Sparta a Boleslav. Kdo se přiblíží k pásmu play-off, určí duel Pardubice–Bohemians.

Vítkovice se aktuálně nacházejí za vedoucí dvojkou soutěže. Jejich ztráta ale není nijak výrazná a Ostravané ji mohou smazat proti Otrokovicím. Panthers naopak potřebují bodovat, aby odskočili soupeřům na devátém a desátém místě a zvýšili své šance na play-off. Situaci ale ještě může zamotat utkání Pardubic s Bohemians, protože oba týmy pomýšlejí na osmou pozici. Pokud by se k ní přiblížili, byla by bitva o postup zase o něco zajímavější.

Postavení lídra bude chtít udržet Sparta Praha, kterou může teoreticky ohrozit Mladá Boleslav se ztrátou dvou bodů. Technology se představí na hřišti posledního mužstva tabulky ze Znojma, zatímco sparťané doma přivítají FBC Ostrava. Pražský tým se přitom v prvním letošním zápase proti FBC musel hodně snažit, aby zvítězil 5:2.

Podle průběžného pořadí nastoupí jako favorit Liberec, jehož čeká cesta do Brna. Tamější Bulldogs však měli před přestávkou slibnou bilanci sedmi bodů ze čtyř utkání. Liberec pak za stejnou dobu vyhrál pouze jednou. Lepší tabulkové umístění budou obhajovat také Střešovice proti České Lípě. V nadačním zápase půjde navíc o vybrání příspěvku pro tatranský výběr vozíčkářů. Hráči Tatranu a Liberce tak na dálku svedou duel o pátou příčku Tipsport Superligy.


Program 15. kola Tipsport Superligy

Pátek 14. prosince

17.30   1. SC TEMPISH Vítkovice – Hu-Fa Panthers Otrokovice online / video

18.00   ACEMA Sparta Praha – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA online / video

18.00   Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians online / video

19.00   TJ Znojmo LAUFEN CZ – Technology Florbal MB online / video

19.00   Tatran Teka Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa online / video

20.00   Bulldogs Brno – FBC Liberec online / video

Tabulka soutěže
Obrázek