{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGA SE VYROVNÁVÁ. TÝMY NA SOBĚ PRACUJÍ, POCHVALUJE SI KADLEC

Obrázek ke článku
28. 1. 2017

Aktuální ročník Tipsport Superligy nabídl mnoho překvapivých výsledků. Důsledkem toho je velice vyrovnaná tabulka nejvyšší soutěže, zejména pak její střed. Po sedmnácti odehraných kolech dělí týmy na pátém a devátém místě tabulky pouhých pět bodů.

Brno se po základní části minulého ročníku nejvyšší soutěže umístilo na čtvrté pozici s luxusním náskokem jednadvaceti bodů na deváté místo. V této sezóně má od deváté pozice zatím pouze pětibodový odstup. „Všechny týmy v lize na sobě pracují, snaží se aplikovat nové poznatky a jsou schopny vytvořit konkurenční prostředí, které vede k větší vyrovnanosti soutěže,“ soudí trenér Brna Jan Kadlec.

V minulosti se často nestávalo, aby týmy z nejužší špičky ztrácely s mužstvy pod nimi. „Ukazuje se, že všechny týmy jsou relativně často schopny překvapit i favority. Ostatně, my jsme svými prohrami proti Ostravě, v Liberci a v Otrokovicích také přispěli do společné bodové kasy,“ dodává brněnský lodivod.

Dalším překvapivým účastníkem tohoto vyrovnaného bodového mixu jsou pražští Bohemians, kteří v loňské sezóně získali pouze o pět bodů méně než Brno. V souboji názorů se však trenér Michal Jedlička ubírá zcela jiným směrem než jeho brněnský protějšek a myslí si, že vyrovnanosti příspívá naopak nižší výkonnost. „O hraní florbalu se snaží, když to přeženu, pět týmů, ostatní hrají beton a čekají na protiútoky. Mají dva nebo tři šikovné hráče a to jim bohatě stačí,“ kritizuje soupeře.

Zklamání jako hrom 

Trenér Bohemians však nechce omlouvat výkony svých svěřenců a raději by hospodařil s úplně jiným bodovým ziskem. „Naše výkony a výsledky jsou pro mě určitě zklamáním jako hrom. Ale jsme naprosto zaslouženě tam, kde jsme. Bez práce nejsou koláče,“ zakončuje ověřeným příslovím.

Diametrálně odlišný názor než Jedlička má trenér Otrokovic Karel Ševčík. „V lize dnes může každý porazit každého, to ještě loni neplatilo. Konkurence generuje vždy nárůst kvality, proti minulé sezóně je liga kvalitnější,“ míní šéf střídačky Panthers.

Otrokovice momentálně okupují šestou příčku se ztrátou pouhých dvou bodů na Brno, které je o pozici před nimi. Ševčík si cení zlepšené práce v klubech. „Vyrovnanost ligy určitě prospívá všem. Je zajímavější pro diváky a vytváří větší tlak v klubech na tréninkový proces, vzdělávání trenérů a moderní přístupy, které při správné aplikaci na hráče generují výsledky,“ dodává.

Bude jistě zajímavé sledovat, jak se vyrovnanost základní části aktuálního ligového ročníku nejvyšší soutěže promítne do výsledků vyřazovacích bojů play-off.

Tabulka soutěže

Obrázek