{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

SUPERLIGA: SOKOLSKÉ DERBY NA DAŠICKÉ PŘED TELEVIZNÍMI KAMERAMI

Obrázek ke článku
12. 11. 2018

V pondělní televizní předehrávce 13. Tipsport Superligy je na co se těšit. V pondělí 12. listopadu se v hale Dašická od 18:10 střetnou jediné dva týmy, které startují v nejvyšší soutěži pod hlavičkou Sokola. Oba jsou navíc na chvostu tabulky a dělí je jediný boj, může to tak být důležité střetnutí v boji o záchranu či play off.

Nováček nejvyšší soutěže nemá na Sokol Pardubice ze svých posledních sezon v Superlize příliš dobré vzpomínky. Pardubice se s Královskými Vinohrady utkaly v roce 2015 a 2016 v bojích o záchranu, nejprve slavili Východočeši záchranu po výhře 4:1 na zápasy, v následující sezoně 4:2 na zápasy. Nyní je čeká další těžký vzájemný souboj, po odehrání zápasu za sebou budou mít polovinu základní části, vzhledem k postavení obou týmů v tabulce je pro ně každý bod důležitý.

Pardubice nezažívají příliš dobré období, mají na svém kontě čtyři porážky v řadě, na domácí půdě naposledy schytaly vysokou porážku 1:12 od Chodova. Královské Vinohrady zdolaly doma Otrokovice 4:1, na vítězství však nedokázaly navázat v dohrávce 9. kola, kdy podlehly v derby Bohemians 6:2.

Utkání bude navíc okořeněné tím, že za Královské Vinohrady nastoupí čtyři hráči, kteří dříve oblékali dres Pardubice – Jan Linhart, Štěpán Raiter, Jan Svoboda a Lukáš Gregor. Nejpikantnější bude zápas pro posledního jmenovaného, Gregor se totiž vrátil z Pardubic do Vinohrad teprve před měsícem, pardubické prostředí tak velice dobře zná a jiště se bude chtít proti svému bývalému klubu předvést.

Předehrávka 13. kola Tipsport Superligy:
Pondělí 12. listopadu

Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady     textový online / ČT Sport

Tabulka soutěže
Obrázek