VÍTKOVICE V TV UTKÁNÍ ROZSTŘÍLELY BRNO, PRAŽSKÉ DERBY OVLÁDLI BOHEMIANS

5. 11. 2018

Pondělní televizní dohrávku 12. kola Tipsport Superligy jasně ovládly domácí Vítkovice, které nastřílely do sítě zvedajících se Bulldogs deěvt branek, čímž prodloužily sérii výher na čtyři zápasy. Bohemians odehráli své domácí utkání netradičně v hale Slavia, kde porazili v pražském derby Královské Vinohrady 6:2.

Na první branku televizního duelu mezi Vítkovicemi a Brnem se čekalo devatenáct minut, o úvodní trefu střetnutí se postaral Lukáš Hájek, když nahodil míček před branku a hosté si ho srazili do branky. Osm vteřin před první sirénou navýšil náskok Vítkovic Adem Delong, jehož nástřel si Bulldogs opět nešťastně srazili do sítě.

Také ve druhé části se na branku čekalo poměrně dlouho, ve 32. minutě využil křižnou přihrávku od Besty při úspěšném zakončení z první do prázdné části branky Lukáš Hájek. Dvě minuty poté zakončoval rychlou souhru domácích z pravé strany Jan Šebesta, i ten měl štěstí, jelikož brankáři Bartekovi po odrazu propadl míček za brankovou čáru. I druhou část utkání zakončily Vítkovice brankou, Marek Bräuer uspěl se zakončením z pravé strany na vzdálenější tyč.

Do třetí části naopak vstoupili domácí rychlou brankou, po pohledné souhře uspěl v dobré střelecké pozici Jan Jastřembský. Po druhém gólu v utkání Marka Bräuera se prosadili také Bulldogs, čestný zásah zařídil zakončením do odkryté části branky Adam Konečný. Vítkovice ani za rozhodnutého stavu nevypustily závěr a ještě přidaly dvě branky, druhou branku v zápase vsítil Adam Delong, skóre na končených 9:1 uzavřel šest vteřin před koncem Lukáš Řezanina.

Bohemians uspořádali dohrávku 9. kola v hale Slavia, kam přišlo fandit téměř tisíc diváků. Již na začátku čtvrté minuty poslal domácí do vedení Jakub Kolstrunk ranou do horního rohu branky. Vedení navyšoval po povedené kombinaci a rychlém brejku Patrik Šebek.

Bohemians pokračovali ve své aktivitě a šli si pro vítězství, po nahrávce od Krebnera pálil na začátku 2. třetiny přesně pod horní tyč Vojtěch Zezulka. Královské Vinohrady se dotáhly na rozdíl dvou branek díky brance v oslabení, z pravé strany se prosadil Ondřej Stuchlík.

Na góly nejbohatší byla třetí třetina, v ní se v 50. minutě prosadili jako první domácí, když se po odrazu míčku trefil z pravé strany Pavel Čihák. Vinohrady přispěchaly za 46 vteřin s odpovědí, po standardce z předbrankového prostoru se trefil ze střední vzdálenosti Marian Jelínek. Hosté zkusili pět minut před koncem hru bez brankáře, při které nastřelili horní tyč a následně inkasovali z hole Matyáše Krebnera. Definitivně pojistil výhru Bohemians Jakub Kolstrunk, domácí se tak radovali z vítězství po šesti prohrách v řadě. „Od začátku jsme hráli koncentrovaně, hodně se tlačili do útoku a vytvářeli si dost příležitostí. Menší útlum přišel ve druhé třetině, i přes závěrečný nápor soupeře jsme si výhru zasloužili,“ mohl být spokojen domácí kouč Jedlička.